Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku.

Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają przyczyny

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku.

Kluczborscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miniony weekend w Kluczborku przy ul. Opolskiej. W wyniku zdarzenia kierowca motocykla zmarł. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, jak również wykonali niezbędne czynności pod nadzorem prokuratora. Niezmiennie apelujemy o ostrożność na drodze. Niech nas nie zgubi ładna aura.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tj. 4 września w Kluczborku przy ul. Opolskiej. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 39-letni motocyklista jadąc od strony Opola, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości, stracił panowanie nad motocyklem, a następnie uderzył w betonowy płot. Niezwłocznie na miejsce przybyły służby ratunkowe, gdzie po podjętej akcji reanimacyjnej przez załogę ratownictwa medycznego, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Kluczborska Policja Apeluje !

Warunki atmosferyczne w ostatnich dniach sprzyjają kierowcom samochodów oraz jednośladów. To jednak nie zwalnia nas z zachowania ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Ściągnijmy nogę z gazu, miejmy na uwadze swoje i innych bezpieczeństwo. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i pamiętajmy, że pośpiech jest bardzo złym doradcą na drodze.

Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko wypadku niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem, którego przecież chroni karoseria, pasy, poduszka powietrzna.

Jednak pamiętajmy, że na poprawę bezpieczeństwa największy wpływ ma sam kierujący jednośladem, przede wszystkim poprzez:

zakładanie każdorazowo profesjonalnej odzieży motocyklowej;​
stosowanie zwiększających możliwość szybszego zauważenia motocyklisty przez kierujących samochodami dodatków takich, jak kamizelki i elementy odblaskowe (umieszczone zarówno na ciele motocyklisty jak i na motocyklu), posiadanie kasku w intensywnych kolorach;
przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości;
właściwe wykonywanie manewrów wyprzedzania i zmiany kierunku jazdy;
zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów;
przestrzeganie zasad szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania przy tym wszystkim zachowując zdrowy rozsądek.​
Tylko stosowanie się do powyższych zasad może pozwolić motocyklistom na bezpieczne dotarcie do celu podróży w symbiozie z innymi uczestnikami ruchu. Apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy. Motocykliści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło KPP Kluczbork

2721
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Informacje o wypadku służby ratunkowe dostały w sobotę 22.01o godzinie 05:38 .

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 stycznia o godzinie 04:00 służby ratunkowe dostały powiadomienie o wypadku w Jełowej na ulicy Starodworcowej . Auto wpadło do rowu z...

Wiadomości

Oszuści kolejny raz próbują wyłudzać pieniądze metodą „na wnuczka”. Tym razem wykorzystują legendę „na koronawirusa”. Dzwonią głównie do starszych osób podając się za członka...

Z ostatniej chwili

W piątek 21 stycznia o godzinie 13:13 wpłynęło zgłoszenie do szłyby ratunkowych o wypadku w miejscowości Kórnica.