Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku na autostradzie A4

62-letni kierowca ciężarówki, jadąc autostradą A4, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z

Wypadek na opolskim odcinku autostrady A4. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR-u.(Zdjęcia)

62-letni kierowca ciężarówki, jadąc autostradą A4, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobówką.

Z uwagi na poniesione obrażenia czterech uczestników zdarzenia zostało przetransportowanych do szpitala. Policjanci ze strzeleckiej komendy będą ustalali szczegóły wypadku pod nadzorem prokuratury. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Wczoraj, około godz. 14:00, na 282 km autostrady A4, w kierunku Wrocławia doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 62-letni kierowca ciężarówki jadąc zwężonym odcinkiem drogi, zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. W zdarzeniu brało udział pięciu uczestników. Trzy osoby podróżujące volkswagenem oraz kierowca ciężarówki z uwagi na poniesione obrażenia zostali przetransportowali do placówek medycznych na Śląsku oraz Opolszczyźnie. Kierowca ciężarowego mana był trzeźwy.

Droga, na której doszło do wypadku, przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci ze strzeleckiej komendy wykonywali na miejscu czynności procesowe, które pozwolą ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. W sprawie będzie prowadzone postępowanie pod nadzorem prokuratury.

Przed nami sezon wakacyjny, który nieodłącznie związany jest ze wzmożonym ruchem na drodze. Można go zaobserwować nie tylko na drogach szybkiego ruchu, ale również na chodnikach czy drogach dla rowerów. Pogoda sprzyja wakacyjnym wyjazdom, rowerowym wycieczkom oraz spacerom. Strzeleccy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze:

  • za kierownicę wsiadajmy zawsze trzeźwym i wypoczętym;
  • stosujmy się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, zachowajmy szczególną ostrożność podczas objazdów, na remontowanych odcinkach drogi;
  • zadbajmy o stan techniczny pojazdu, którym podróżujemy;
  • utrzymujmy bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, nie dopuszczajmy do „jazdy na zderzaku”;
  • zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych;
  • pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość nie zawsze jest bezpieczna, należy ją dostosować do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu;
  • nigdy nie korzystajmy z telefonu podczas jazdy, a także będąc na przejściu dla pieszych.
  • Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1979
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Przed nami długi, wakacyjny weekend. Prognozy pogody zapowiadają słoneczne i ciepłe dni, jednak z możliwymi burzami.

Wiadomości

W piątek 12 sierpnia o godzinie 17:04 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Krapkowicach zadysponował dwa zastępy do pożaru w jednym

Z ostatniej chwili

Opolskie szpitale przyjęły czterech ukraińskich żołnierzy rannych podczas trwającej wojny. Pociąg z rannymi przyjechał wczoraj (12.08.2022) do Opola.

Wiadomości

Od 13 do 15 sierpnia na terenie całego kraju odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej.