Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Podsumowanie weekendu na drogach województwa opolskiego.

Długi czerwcowy weekend już za nami. W tym okresie w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało

Wypadek śmiertelny motocyklisty w miejscowości Dobroszowice koło Prudnika DW414.(Zdjęcia&Wideo)

Długi czerwcowy weekend już za nami. W tym okresie w naszym regionie doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 4 000 kierujących. Główne przyczyny zdarzeń na drodze to wciąż: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz alkohol.

Długi czerwcowy weekend trwał 4 dni. Na głównych trasach naszego regionu można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Opolszczyzny. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Podczas kontroli sprawdzali także, czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Do tego celu policjanci wykorzystywali między innymi motocykle oraz radiowozy z wideorejestratorami.

Od 16 do 19 czerwca na terenie naszego województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 6 zostało rannych. W tym czasie policjanci wykonali blisko 4 000 badań stanu trzeźwości kierowców. 48 z nich usiadło za kierownicą po alkoholu. Z kolei 11 kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 18 czerwca, w powiecie prudnickim. Tam około godz. 12:30, 36-letni kierujący motocyklem podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wpadł do rowu. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, ruch odbywał się po wyznaczonych objazdach. Na miejscu pracowali policjanci, którzy teraz ustalają jak doszło do tego tragicznego zdarzenia.

Do najczęstszych przyczyny wypadków wciąż należą nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pod wpływem alkoholu. Dlatego pamiętajmy noga z gazu!

Źródło KWP Opole

1592
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,