Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Pijana 29-latka próbowała przekupić policjantów. Wcześniej staranowała murek u byłego partnera

Awantura u byłego partnera zakończyła się policyjną interwencją i poważnymi konsekwencjami dla 29-letniej mieszkanki powiatu kępińskiego.

Pijana 29-latka próbowała przekupić policjantów. Wcześniej staranowała murek u byłego partnera

Awantura u byłego partnera zakończyła się policyjną interwencją i poważnymi konsekwencjami dla 29-letniej mieszkanki powiatu kępińskiego. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, uszkodziła samochodem betonowy murek, a następnie dwukrotnie próbowała wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło podczas weekendowej nocy na terenie powiatu kluczborskiego. Jak ustalili policjanci, kobieta przyjechała na posesję swojego byłego partnera, gdzie miało dojść do awantury związanej z zakończeniem ich związku.

Według zgłoszenia mężczyzny, 29-latka zachowywała się agresywnie i wzbudzała niepokój. Podczas opuszczania posesji kierująca oplem miała uszkodzić betonowy murek znajdujący się przy posesji. Podejrzewając, że kobieta może być pijana, były partner natychmiast zawiadomił Policję i przekazał informacje o kierunku jej ucieczki.

Funkcjonariusze z Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku rozpoczęli poszukiwania pojazdu, jednak początkowo bez rezultatu. Przełom nastąpił kilka godzin później, gdy policjanci z Posterunku Policji w Byczynie, będący poza służbą, zauważyli na jednej z ulic fragment zderzaka, a następnie uszkodzonego opla.

Kiedy funkcjonariusze podeszli do pojazdu i zapukali do szyby, siedząca za kierownicą kobieta gwałtownie ruszyła z miejsca z piskiem opon, kierując się drogą krajową nr 11 w stronę Kluczborka.

Policjanci rozpoczęli pościg swoim prywatnym samochodem, cały czas przekazując dyżurnemu informacje o trasie przejazdu. Ostatecznie 29-latka została zatrzymana w miejscowości Biskupice i przekazana patrolowi Policji.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To jednak nie był koniec problemów 29-latki. W trakcie czynności oraz badań lekarskich kobieta dwukrotnie próbowała przekupić funkcjonariuszy, oferując im 5 tysięcy złotych za odstąpienie od czynności służbowych i „puszczenie jej wolno”.

Kobieta odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata samochodu lub jego równowartości.

Źródło: KPP Kluczbork

2688
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego słono kosztowało 21-letniego mieszkańca gminy Zawadzkie. Młody kierowca

Wiadomości

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 42-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego podejrzanego

Wiadomości

Policjanci z Brzegu wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 11 czerwca w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubsza

Wiadomości

47 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości zostało zatrzymanych w ciągu dwóch dni przez funkcjonariuszy garnizonu opolskiego.