Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Opolscy policjanci Oddali krew dla dzieci i młodzieży – ofiar wypadków drogowych.

Opolscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję oddawania krwi. Tym razem

Opolscy policjanci Oddali krew dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych.

Opolscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję oddawania krwi. Tym razem przyświecało nam nasze policyjne motto – Pomagamy i Chronimy. Zbieraliśmy ten najcenniejszy dar dla dzieci i młodzieży – ofiar wypadków drogowych. W czwartek, od godz. 11:00 do 13:00, na parkingu komendy przy ul. Korfantego w Opolu stanął krwiobus. Razem z nami byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz kierowca rajdowy Tomasz Kunecki. Była to również okazja do przekonania się na własnej skórze jak wygląda dachowanie pojazdu na symulatorze oraz zakładając alkogogle sprawdzić jaki wpływ na naszą sprawność i równowagę może mieć spożyty alkohol.

Opolscy policjanci mają już doświadczenie w organizowaniu zbiórki krwi w warunkach epidemii. To już kolejna taka akcja, gdzie przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Oddawanie krwi jest bezpieczne. Sytuacja natomiast jest szczególna i ważne jest zaangażowanie jak największej liczby osób. Specjalny krwiobus stanął na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy ul. Korfantego 2. Akcja odbyła się w czwartek od godziny 11:00 do 13:00. Łącznie zabrano ponad 5 litrów krwi.

Wszyscy uczestnicy akcji mieli również okazję porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z kierowcą rajdowym Tomaszem Kuneckim oraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP i KWP w Opolu, a także przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Każdy kto pojawi się tego dnia na zbiórce krwi mógł skorzystać z symulatora dachowania, aby w bezpiecznych warunkach przekonać się, jak zachowuje się ludzkie ciało wraz z samochodem podczas wypadku i jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Do dyspozycji były również alkogogle, dzięki którym zobaczymy, jaki wpływ na naszą równowagę i percepcję ruchową może mieć spożyty alkohol.

Źródło KWP Opole

435
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Zima, to bardzo trudny czas dla osób bezdomnych. Mundurowi z Głubczyc w tym

Wiadomości

Solarigrafia – technika negatywowa, której efektem jest otrzymanie zdjęcia z

Wiadomości

Policjanci poszukują świadków potrącenia pieszej do którego miało dojść 6

Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Opolu otrzymała nowy radiowóz. Nieoznakowana Kia