Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie kierującego autem. Mężczyzna miał blisko 3 promile.(Wideo nagrane przez świadka)

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie

Obywatelskie zatrzymanie kierującego autem. Mężczyzna miał blisko 3 promile.(Wideo nagrane przez świadka)

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a także nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami postanowił jednak wsiąść do swojego samochodu i odjechać. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po zgłoszeniu świadka. 45-latek teraz za swoje postępowanie ponownie odpowie przed sądem.

Kluczborscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców czyli tych, którzy prowadzą pojazd bez wymaganych uprawnień albo znajdują się pod wpływem alkoholu.

Tym razem nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce funkcjonariuszy kluczborskiego ruchu drogowego dzięki zgłoszeniu osoby, która nie pozostała obojętna na to, że za kierownicą pojazdu siedzi nietrzeźwy kierowca.

Zgłaszający dokładnie określił miejsce, gdzie kierowca zaparkował samochód po zjechaniu z głównej drogi. Przybyli na miejsce policjanci, zastali siedzącego na miejscu kierowcy 45-letniego mężczyznę, który kilka chwil wcześniej jechał samochodem po głównych ulicach miejscowości.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u 45-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz nawet do 5 lat więzienia.

A my przypominamy – jeżeli widzisz nietrzeźwego kierowcę – nie bądź obojętny! Twój telefon może uratować czyjeś życie.

Źródło KPP w Kluczborku

1513
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 6 lipca o godzinie 12:34 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Dobrzeń Wielki.

Wiadomości

Wymówki, usprawiedliwienia, wskazywanie na jakieś "szczególne okoliczności" - kierowcy zatrzymani za jazdę pod wpływem alkoholu tłumaczą

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 12:00, na trasie Namysłów-Smarchowice Śląskie dachował 19-letni kierowca renaulta.

Z ostatniej chwili

We wtorek 5 lipca po godzinie 16:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku na skrzyżowaniu ulic Ozimska,