Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Nocne działania straży pożarnej w Bogacicy. Dwa pożary opuszczonych obiektów

W niedzielę 11 stycznia 2026 roku, w godzinach nocnych, strażacy interweniowali przy dwóch pożarach opuszczonych obiektów

Nocne działania straży pożarnej w Bogacicy. Dwa pożary opuszczonych obiektów

niedzielę 11 stycznia 2026 roku, w godzinach nocnych, strażacy interweniowali przy dwóch pożarach opuszczonych obiektów na terenie miejscowości Bogacica.

Pożar budynku gospodarczego

O godzinie 00:23 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku gospodarczego przy ulicy Krzywej w Bogacicy. Wewnątrz obiektu paliły się śmieci oraz słoma.

Strażacy prowadzili działania gaśnicze w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO). Po ugaszeniu ognia budynek został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną, aby wykluczyć ewentualne zarzewia ognia.

Drugie zdarzenie w tej samej miejscowości

W trakcie prowadzenia akcji strażacy otrzymali informację o kolejnym pożarze w Bogacicy. Ogień pojawił się przy drzwiach do opuszczonego zakładu. Do drugiego zdarzenia przedysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

Sytuacja w obu przypadkach została szybko opanowana. Nikt nie odniósł obrażeń.

Służby na miejscu

W działaniach uczestniczyły:

  • 🚒🚒 Państwowa Straż Pożarna (JRG),
  • 🚒🚒 OSP Bogacica,
  • 🚓 Policja (KPP Kluczbork).

Trwa ustalanie przyczyn

Przyczyny obu pożarów ustala Policja.

Źródło Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku 

3105
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 17 czerwca, w jednym z mieszkań przy ulicy Przyjaciół Schongau w Gogolinie. Służby ratunkowe,

Wiadomości

Dzięki czujności i skutecznej reakcji policjantów z Posterunku Policji w Wołczynie kolejny kierowca znajdujący się pod wpływem środków

Wiadomości

40-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, poszukiwany przez czeski wymiar sprawiedliwości na podstawie Europejskiego Nakazu

Sport

W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, stadion lekkoatletyczny w Opolu stał się areną sportowej rywalizacji druhów i druhen Ochotniczych Straży