Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

“Noc Muzeów 2024”.Tłumy, odwiedzają miejskie instytucje kultury.(Zdjęcia)

Noc muzeów to jedyna taka szansa w roku, kiedy można zwiedzić nocą nie tylko wybrane muzea, ale także galerie i inne instytucje kulturalne.

"Noc Muzeów 2024".Tłumy, odwiedzają miejskie instytucje kultury.(Zdjęcia)

Noc muzeów to jedyna taka szansa w roku, kiedy można zwiedzić nocą nie tylko wybrane muzea, ale także galerie i inne instytucje kulturalne.
Wydarzenie już tradycyjnie przyciągnęło tłumy mieszkańców i turystów. W sumie swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło czternaście placówek.

Data 18 maja nie jest przypadkowa. W tym dniu, od 1978 roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów.
Dodatkowo w tym roku, z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, hasłem przewodnim imprezy jest: „Pod gwiazdami Europy”.

Galeria Foto

843
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek o godzinie 15:40, służby ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na kąpielisku Bolko w Opolu.

Z ostatniej chwili

W piątek 21 czerwca w auli szkolnej PLO nr 5 na ulicy Kościuszki w Opolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Z ostatniej chwili

W piątek 21 czerwca o godzinie 11:44, służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na ulicy ...

Z ostatniej chwili

W czwartek 20 czerwca przed godziną 20:00, Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie o mężczyźnie, którzy leżał na boisku szkolnym i ma silne ...