Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Mężczyzna podający się za pracownika banku oszukał 52-latkę.

Do mieszkanki powiatu strzeleckiego zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika

Mężczyzna podający się za pracownika banku oszukał 52-latkę.

Do mieszkanki powiatu strzeleckiego zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Telefonicznie oświadczył, że na koncie bankowym kobiety odnotowano próbę włamania i należy jak najszybciej je zablokować. Mężczyzna uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 52-latki, a następnie zaciągnął kredyt na jej dane osobowe. Za pomocą danych z karty kobiety przeprowadzone zostały również transakcje na zakupy w sklepie. W ten sposób mieszkanka powiatu strzeleckiego straciła ponad 100 tysięcy złotych.Kilka dni temu z 52-letnią mieszkanką powiatu strzeleckiego telefonicznie skontaktował się mężczyzna, podający się za pracownika banku. Mężczyzna oświadczył, że na koncie bankowym kobiety odnotowano próbę włamania. Poinformował ja również, że należy jak najszybciej zabezpieczyć konto przed kradzieżą zgromadzonych pieniędzy. Wystraszona kobieta podała rozmówcy najważniejsze informacje związane z obsługą konta. Już po chwili okazało się, że na jej dane osobowe został zaciągnięty kredyt na kwotę 60 tysięcy złotych.
Jakby tego było mało, w jednym ze sklepów w Polsce posłużono się danymi z karty bankomatowej 52-latki, która została przypisana do jej numeru telefonu. Policjanci ustalili, że bez wiedzy i zgody kobiety ktoś kupił sprzęt RTV i AGD na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Kobiecie udało się zablokować dostęp do pozostałych środków zgromadzonych na jej koncie.
Pamiętajmy:
– nigdy nie udostępniajmy swoich danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową-
– nie podawajmy nieznanym osobom haseł, pinów, kodów dostępu do kont bankowych
– w przypadku kontaktu telefonicznego z osoba, podającą się za pracownika banku zweryfikujmy jego tożsamość. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania zadzwońmy do banku, w którym mamy konto bądź na jego infolinię i sprawdźmy dokładnie przekazane informacje- nie działajmy POCHOPNIE!
– gdy ustalimy, że na z naszego konta skradziono pieniądze NIEZWŁOCZNIE zablokujmy konto oraz przypisane do niego karty bankomatowe
– nie instalujmy nieznanych aplikacji na telefonie
– nie klikajmy w nieznane linki

Źródło KPP Strzelce Opolskie

687
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dziś około godziny 6:00 doszło do dachowania auta na drodze Opole-Prudnik w okolicy Lasu Smolarnia na drodze dw414.

Z ostatniej chwili

W piątek około godziny 20:30 na drodze między Kopaliną, a Domaradzką Kuźnią w

Z ostatniej chwili

Kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z toyotą. Do wypadku

Z ostatniej chwili

W piątek 30 lipca w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 901