Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Marszałek sejmu Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami Opola.(Wideo)

Dzisiaj 29.05.2024r odbyło się spotkanie mieszkańców Opola z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Szymonem Hołownią oraz jedną z kandydatek

Marszałek sejmu Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami Opola.(Wideo)

Dzisiaj 29.05.2024r odbyło się spotkanie mieszkańców Opola z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Szymonem Hołownią oraz jedną z kandydatek Trzeciej Drogi do Europarlamentu, Różą Thun.

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia-podczas środowego spotkania w Opolu-uznał weto prezydenta za złą decyzję. „Uważam, że język śląski powinien mieć status języka, który będzie czytany przez państwo jako język, a nie etnolektu języka polskiego” – oświadczył marszałek Sejmu.

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 9 czerwca. Pamiętajmy, aby nie ignorować wyborów i udać się do lokalu wyborczego za 11 dni. Każdy głos jest bardzo ważny, a tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego są niezwykle ważne dla przyszłości naszego kraju.

Jak podkreślił, Hołownia „wszyscy funkcjonujemy w warunkach Rzeczpospolitej Polskiej, ona jest integralnym państwem, nikt nie ma prawa tego podważać”. „Jeżeli ktoś zamierza to podważać, to służy obcym siłom, nie powinno to mieć miejsca” – ocenił Hołownia i dodał, że nie zna nikogo narodowości śląskiej, kto podnosiłby takie postulaty. „Będę wspierał każdą mniejszość w Polsce, natomiast nikomu nie pozwolimy dezintegrować terytorialnie Rzeczpospolitej.

1410
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 22 czerwca 2024 roku o godzinie 04:52 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W piątek o godzinie 15:40, służby ratunkowe zostały powiadomione od operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na kąpielisku Bolko w Opolu.

Wiadomości

Kierująca volkswagenem w obszarze zabudowanym jechała z prędkością ponad 100 km/h.

Z ostatniej chwili

W piątek 21 czerwca o godzinie 11:44, służby ratunkowe zostały powiadomione przez operatora nr alarmowego 112,o zdarzeniu na ulicy ...