Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Marszałek pomógł w zakupie psa służbowego do nyskiej Policji.

Już niebawem szeregi opolskiej Policji zasili nowy, czworonożny funkcjonariusz. Jego zakup wesprze Marszałek Województwa Opolskiego

Marszałek pomógł w zakupie psa służbowego do nyskiej Policji.

Już niebawem szeregi opolskiej Policji zasili nowy, czworonożny funkcjonariusz. Jego zakup wesprze Marszałek Województwa Opolskiego Pan Andrzej Buła.

Porozumienie w tej sprawie z ramienia opolskiej Policji podpisał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafał Stanisławski. Pies służbowy wspierać będzie policjantów z Nysy.

Psy służbowe odgrywają istotną rolę, zarówno w pracy Policji, jak i w innych służbach mundurowych. Dbają nie tylko o przestrzeganie ładu i porządku publicznego np. w trakcie imprez masowych. Do ich zadań należy także ujawnianie środków odurzających oraz materiałów wybuchowych. Niektóre psy służbowe poszukują śladów osób zaginionych, a nawet pomagają w odnalezieniu ludzkich zwłok. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu do nyskich policjantów trafi niebawem pies patrolowo-tropiący. Pod koniec listopada odbędzie się atestacja wytypowanych psów. Spośród nich zostanie wybrany ten jeden przeznaczony do dalszego szkolenia specjalistycznego w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Czworonożny funkcjonariusz pozostaje w służbie przez 9 lat, a następnie przechodzi na zasłużoną emeryturę. Wytworzona przez ten okreś więź sprawia, że w istocie trafia on do domu swojego opiekuna. W ubiegłym roku znowelizowano resortowe przepisy i obecnie ich opiekunowie otrzymują wsparcie w postaci finansowania wyżywienia czworonogów, a także pokrycia kosztów zabiegów profilaktycznych i leczenia.

Źródło KWP w Opolu

353
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Z ostatniej chwili

2,5 promila miał kierowca zatrzymany po pościgu w okolicach Świerczowa.