Connect with us

Hi, what are you looking for?

Komunikaty

Linia 30 pojawiła sie na ulicach Opola.

Pierwszy kurs odbył w poniedziałek 4 listopada o godz. 5:32 z ul. Chmielowickiej. 

Linia 30 pojawiła sie na ulicach Opola.

Pierwszy kurs odbył w poniedziałek 4 listopada o godz. 5:32 z ul. Chmielowickiej. 

Od poniedziałku opolanie mogą korzystać z przejazdów nową linią – 30. Połączyła ona przystanki „Dworzec Wschodni – Uniwersytet” i „Chmielowicka – Politechnika”. Linia kursuje ulicami: Katowicką, Ozimską, Kołłątaja/Reymonta, 1 Maja, Piastowską, Spychalskiego, Krapkowicką i Prószkowską. 

Autobusy skomunikowały nowe osiedle w Szczepanowicach z centrum miasta. Na razie dojeżdżają do przystanku „Chmielowicka – Politechnika”. W przyszłości jednak trasa się wydłuży. W planach jest bowiem budowa przystanku zlokalizowanego przy ulicy Stawowej.

Nowa linia pozwoli także na szybsze dotarcie do Wyspy Bolko, ogrodu zoologicznego, czy też parku 800-lecia. Autobusy będą zatrzymują się m.in. na przystanku „Krapkowicka – ZOO”, na ukończonym w tym roku centrum przesiadkowym Opole-Południe. 

Linia 30 będzie kursowała w dni robocze z częstotliwością co 30 minut w godzinach porannego i popołudniowego szczytu oraz co 60 minut w pozostałych godzinach.

Źródło: MZK Opole

2870
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek, 25 czerwca, o godzinie 18:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o mężczyźnie

Z ostatniej chwili

W czwartek, 25 czerwca, o godzinie 17:02 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112

Z ostatniej chwili

We wtorek, 24 czerwca, o godzinie 15:58 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

Z ostatniej chwili

W środę, 24 czerwca, o godzinie 01:19 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o pożarze samochodów