Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Kierowcy rażąco łamiący przepisy. Rekordzista jadący audi otrzymał mandat 3500zł i 23 punkty karne.(Zdjęcia)

Strzeleccy policjanci drogówki przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy łamią przepisy, narażając zdrowie, a nawet życie

Kierowcy rażąco łamiący przepisy. Rekordzista jadący audi otrzymał mandat 3500zł i 23 punkty karne.(Zdjęcia)

Strzeleccy policjanci drogówki przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy łamią przepisy, narażając zdrowie, a nawet życie pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnich dniach przekonał się o tym 54-letni kierowca audi, który za popełnienie kilku wykroczeń został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 zł. Na mężczyznę nałożono również 23 punkty karne. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Kilka dni temu strzelecka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 54-letniego kierowcę audi, który niebezpiecznie podróżował drogą wojewódzką 426. Mężczyzna podczas swojej jazdy popełnił kilka rażących wykroczeń. 54-latek wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych. Dodatkowo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h. Kierowca audi został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 zł, a na jego konto trafiły 23 punkty karne.

Na tej samej trasie, za wyprzedzanie na skrzyżowaniu został ukarany również kierowca ciężarowego mercedesa. 38-latek podczas jazdy nie zastosował się także do znaku poziomego P4, czyli „linii podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem w kwocie 1200 zł oraz 10 punktami karnymi.

Za rażące przekroczenie prędkości został ukarany również 40- letni kierowca bmw, który podróżował w gminie Ujazd poza obszarem zabudowanym z prędkością 159 km/h, a więc o 69 km/h za szybko.Na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych.

Po raz kolejny przypominamy – to od Twojego zachowania na drodze zależy zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego. Rozkojarzenie, pośpiech, brawura – czy to Cię tłumaczy, jeśli spowodujesz tragiczny wypadek na drodze?

Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1965
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja 2022 r. w godzinach porannych podczas wyprzedzania na DK 88 kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad pojazdem

Z ostatniej chwili

W sobotę 28 maja przed godziną 02:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o dachowaniu audi na dk46 na na trasie Ozimek – Grodziec.

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 15:00 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na DK46 na trasie Ozimek

Z ostatniej chwili

W piątek 27 maja około godziny 16:50 do policjantów z ruchu drogowego wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego o wypadku na ul. Niemodlińskiej