Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy WITD zatrzymali kierowców na podwójnym gazie. „Piłeś – nie jedź”

„Piłeś – nie jedź” to hasło, które w dalszym ciągu nie dociera do wszystkich użytkowników dróg. Tak było, chociażby w Byczynie i Krapkowicach

Inspektorzy WITD zatrzymali kierowców na podwójnym gazie. „Piłeś - nie jedź”

„Piłeś – nie jedź” to hasło, które w dalszym ciągu nie dociera do wszystkich użytkowników dróg. Tak było, chociażby w Byczynie i Krapkowicach gdzie nasi inspektorzy ujawnili kierowców jadących na podwójnym gazie. Na miejsce wezwano policję, która będzie prowadziła w tym zakresie dalsze czynności.

W poniedziałek (4 marca 2024r.) inspektorzy byczyńskiego oddziału Opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili kierowcę z Białorusi, który prowadził pojazd mając 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas kontroli wyposażenia stwierdzono brak legalizacji gaśnic wymaganych przez przepisy międzynarodowej umowy ADR, która skończyła się w lutym 2023 roku. Z uwagi na brak stałego miejsca zamieszkania na terytorium Polski, policjanci zatrzymali kierowcę w KPP w Kluczborku, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Przedsiębiorcy z uwagi na brak legalizacji gaśnic grozi kara administracyjna w wysokości 500 zł.

Dwa dni później w Krapkowicach inspektorzy z Opola zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca — jak się okazało miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w toku dalszych czynności inspektorzy ujawnili, że jechał on nie rejestrując swojej aktywności, co skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W stosunku do kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie, natomiast przedsiębiorcy grozi kara administracyjna w wysokości 5 100 zł

Źródło witd Opole

1943
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek, 24 czerwca, o godzinie 15:58 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym

Wiadomości

Miniony weekend był wyjątkowo pracowity dla policjantów z powiatu nyskiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż czterech kierujących,

Wiadomości

Kolejny kierowca przekonał się, że nadmierna prędkość może mieć poważne konsekwencje. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego

Z ostatniej chwili

We wtorek 24 czerwca po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 454.