Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Inspektorzy WITD zatrzymali kierowców na podwójnym gazie. „Piłeś – nie jedź”

„Piłeś – nie jedź” to hasło, które w dalszym ciągu nie dociera do wszystkich użytkowników dróg. Tak było, chociażby w Byczynie i Krapkowicach

Inspektorzy WITD zatrzymali kierowców na podwójnym gazie. „Piłeś - nie jedź”

„Piłeś – nie jedź” to hasło, które w dalszym ciągu nie dociera do wszystkich użytkowników dróg. Tak było, chociażby w Byczynie i Krapkowicach gdzie nasi inspektorzy ujawnili kierowców jadących na podwójnym gazie. Na miejsce wezwano policję, która będzie prowadziła w tym zakresie dalsze czynności.

W poniedziałek (4 marca 2024r.) inspektorzy byczyńskiego oddziału Opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili kierowcę z Białorusi, który prowadził pojazd mając 0,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo podczas kontroli wyposażenia stwierdzono brak legalizacji gaśnic wymaganych przez przepisy międzynarodowej umowy ADR, która skończyła się w lutym 2023 roku. Z uwagi na brak stałego miejsca zamieszkania na terytorium Polski, policjanci zatrzymali kierowcę w KPP w Kluczborku, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Przedsiębiorcy z uwagi na brak legalizacji gaśnic grozi kara administracyjna w wysokości 500 zł.

Dwa dni później w Krapkowicach inspektorzy z Opola zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca — jak się okazało miał 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w toku dalszych czynności inspektorzy ujawnili, że jechał on nie rejestrując swojej aktywności, co skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W stosunku do kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie, natomiast przedsiębiorcy grozi kara administracyjna w wysokości 5 100 zł

Źródło witd Opole

1941
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta

Wiadomości

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...