Policjanci z Komisariat Policji w Niemodlinie przy współpracy z kryminalnymi z Komenda Miejska Policji w Opolu zatrzymali 35-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna nie powrócił z przepustki z Zakład Karny w Kluczborku. Jest również podejrzany o kradzież samochodu oraz posiadanie narkotyków. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.
Policjanci ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego
Funkcjonariusze z Niemodlin prowadzili działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu mężczyzny. W czynnościach wspierali ich policjanci pionu kryminalnego z Komenda Miejska Policji w Opolu.
Dzięki wspólnej pracy funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym może przebywać poszukiwany. Do zatrzymania doszło 3 marca po godzinie 6:00 na terenie gminy Niemodlin.
Przy zatrzymanym znaleziono narkotyki
Podczas czynności policjanci znaleźli przy 35-latku kilkanaście porcji amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji w celu wykonania dalszych czynności procesowych.
Podejrzany o kradzież samochodu
Z ustaleń śledczych wynika również, że zatrzymany może mieć związek z kradzieżą samochodu marki Volkswagen, do której doszło 28 lutego na terenie Niemodlina. Właściciel pojazdu oszacował straty na ponad 10 tysięcy złotych.
Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyźnie kluczyki do skradzionego auta, a sam pojazd został odzyskany.
Grożą mu kolejne lata więzienia
Po wykonaniu czynności procesowych 35-latek został przetransportowany do Areszt Śledczy w Opolu, gdzie odbywa już wcześniej zasądzoną karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
To jednak nie koniec jego problemów. Mężczyzna będzie odpowiadał również za kradzież samochodu oraz posiadanie środków odurzających, za co grozi mu dodatkowo nawet 10 lat więzienia.
Źródło: Komenda Miejska Policji w Opolu



786
























