Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Święcenie pokarmów w parafii św. Jacka w Opolu. Zobacz zdjęcia z Wielkiej Soboty 2025

Dzisiaj, 19 kwietnia w parafii św. Jacka przy ul.Tysiąclecia w Opolu, odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów.

Święcenie pokarmów w parafii św. Jacka w Opolu. Zobacz zdjęcia z Wielkiej Soboty 2025

Dzisiaj, 19 kwietnia w parafii św. Jacka przy ul.Tysiąclecia w Opolu, odbyło się tradycyjne święcenie pokarmów.

To wydarzenie, głęboko zakorzenione w polskiej kulturze, przyciągnęło licznych mieszkańców miasta, którzy uczestniczyli w ceremonii święcenia pokarmów.

Wierni przynosili koszyki pełne święconki. Licznie uczestniczyły w tym wydarzeniu także najmłodsi parafianie.

Przed wejściem głównym do kościoła pokarmy święcił wikary ks. Łukasz Waligóra.

Foto: WN

2463
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek, 26 grudnia 2025 roku po godzinie 13:00, w jednym ze sklepów przy ulicy Ozimskiej w Opolu doszło do bójki, która wymagała

Z ostatniej chwili

Okres świąteczny to dla większości z nas czas spokoju, rodzinnych spotkań i chwili wytchnienia od codziennych obowiązków.

Z ostatniej chwili

We wtorek 23 grudnia doszło do zdarzenia drogowego na obwodnicy Osowca, na trasie Opole – Kluczbork na DK45.

Kultura

Nadchodzący czas to szczególnie radosny moment w roku, kiedy warto wybrać się do kina! Zwłaszcza