Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

36-latek jechał autem w stanie nietrzeźwości z 5-letnim synkiem. Dodatkowo…

Przekroczenie prędkości było tylko początkiem kłopotów kierowcy fiata. Okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy i przewoził dziecko bez fotelika.

36-latek jechał autem w stanie nietrzeźwości z 5-letnim synkiem. Dodatkowo…

Przekroczenie prędkości było tylko początkiem kłopotów kierowcy fiata. Okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy i przewoził dziecko bez fotelika.

Obaj nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Konsekwencje będą bardzo poważne. Apelujemy o rozsądek i trzeźwy umysł podczas wakacyjnych podróży!

Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych, kierowca fiata został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Pokój, w powiecie namysłowskim. Oprócz przekroczenia prędkości, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził na przednim siedzeniu swojego 5 letniego syna. Dziecko również nie miało zapiętych pasów, nie miało również fotelika bezpieczeństwa.

Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 36-latek ma ponad pół promila w wydychanym powietrzu.

Teraz kierowcę czekają poważne konsekwencje. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia. Osobno, mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń. Tu również kwota grzywny może sięgnąć kilku tysięcy.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Okres urlopowy to czas, kiedy ruch na drogach jest większy. Funkcjonariusze ruchu drogowego zobligowani są do częstych kontroli trzeźwości kierujących, sprawdzanie prędkości z jaką się poruszają i czy podróżujący dochowali wszystkich względów bezpieczeństwa.

Ważne jest także, aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Używajmy pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, bo gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować im życie.

Źródło KPP w Namysłowie Foto Archiwum

3194
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Prudniku zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta

Wiadomości

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca hondy, którego zatrzymali do kontroli strzeleccy policjanci. Mężczyzna wpadł podczas

Wiadomości

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 53-letni kierujący Volkswagenem, którego zatrzymali do kontroli policjanci z Komisariatu

Z ostatniej chwili

We wtorek, 23 czerwca, o godzinie 07:17 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora numeru alarmowego 112 o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Bierdzany, na trasie...