Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

35-latek kliknął w link – stracił 64 000 złotych!

35-latek otrzymał smsa od oszustów z informacją o niedopłacie za paczkę. Po uregulowaniu 2 zł miał otrzymać zamówiony towar.

35-latek kliknął w link - stracił 64 000 złotych!

35-latek otrzymał smsa od oszustów z informacją o niedopłacie za paczkę. Po uregulowaniu 2 zł miał otrzymać zamówiony towar.

Mężczyzna kliknął w przesłany link i podał dane niezbędne do zalogowania się do bankowości internetowej. Następnie z konta mężczyzny zaczęły znikać pieniądze. W ten sposób 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił 64 000 zł.

35-letni mieszkaniec gminy Leśnica otrzymał smsa z informacją o rzekomym wstrzymaniu dostawy paczki z uwagi na jej niedopłatę. Po uregulowaniu niecałych 2 zł towar miał trafić do kupującego. Mężczyzna kliknął w przesłany od oszustów w wiadomości link i został przekierowany na stronę internetową, która do złudzenia przypominała witrynę jego banku. Tam podał login oraz hasło do swojego konta. Dodał również nowe urządzenie mobilne do urządzeń zaufanych.

Nagle z konta mężczyzny zaczęły znikać pieniądze. Wtedy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, że padł ofiarą oszustwa. 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego stracił łącznie 64 000 zł.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, operatorów sieci komórkowych lub innych firm. Pamiętajmy, aby :

  • nigdy nie wchodzić w przesłane linki;
  • nie instalować nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa,
  • nie udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową;
  • nigdy nie podawać haseł, pinów, ani kodów dostępu;
  • PAMIĘTAJ! jeśli nie jesteś czegoś pewny lub coś budzi Twój wątpliwości zrezygnuj z wykonania transakcji.
  • Źródło KPP w Strzelcach Opolskich

1132
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Wiadomości

Zaginął Andrzej Nizio l. 63, zamieszkały w Brzegu

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.