Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Zobaczcie jak działają oszuści!

Na skrzynkę krapkowickich policjantów przyszła wiadomość od jednej z mieszkanek naszego regionu.

Na skrzynkę krapkowickich policjantów przyszła wiadomość od jednej z mieszkanek naszego regionu.

Kobieta chciała sprzedać wózek dziecięcy na jednym z portali społecznościowych. Odezwał się do niej potencjalny klient, który zasugerował kuriera, który podjedzie i odbierze przedmiot z ogłoszenia. Co było dalej? Zobaczcie screeny z tej rozmowy i nie dajcie się oszukać!

Oszuści wciąż pozostają aktywni w internecie i wykorzystują każdy możliwy sposób, aby wzbogacić się kosztem innych osób. Metody przestępców mogą wciąż się z mieniać.Cel pozostaje ten sam – wzbudzić zaufanie i oszukać nas. Jak nie dać się oszukać? Podajemy przykład z życia wzięty.

Na elektroniczną skrzynkę otrzymaliśmy wiadomość od jednej z mieszkanek naszego regionu. Kobieta wystawiła na sprzedaż na jednym z portali społecznościowych dziecięcy wózek. Po drugiej stronie wirtualnej rzeczywistości odezwała się potencjalnie zainteresowana zakupem osoba, która zaproponowała „zapłatę” za przedmiot za pomocą kuriera. Poniżej przedstawiamy całą rozmowę aby przestrzec przed tego typu atakami ze strony nieuczciwych osób. Dzięki odpowiedniej reakcji i czujności kobieta nie dała się oszukać.

Pamiętajmy też, że często w tych wiadomościach znajdują się błędy literowe czy interpunkcyjne.

Nie dajmy się zwieść obietnicom i zapewnieniom, że mamy do czynienia z uczciwą osobą.
Nie podawajmy nieznanym nam osobom żadnych danych osobowych, ani numerów kart płatniczych.
Starajmy się potwierdzić autentyczność stron internetowych na które wchodzimy
Zrozumiałe jest, że w dobie ciągłego pośpiechu, każdy szuka rozwiązań pozwalających na oszczędność czasu, ale w tym przypadku możemy stracić bardzo wiele. Nowe technologie ułatwiają nam codzienne sprawy lecz niosą za sobą także zagrożenia. Bądźmy zawsze ostrożni i nigdy nie działajmy w pośpiechu.

Źródło KPP Krapkowice

740
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Nietrzeźwych kierowców wciąż nie brakuje na naszych drogach, a najlepszym przykładem jest miniony weekend oraz poniedziałkowy poranek.

Wiadomości

Kierowca peugeota w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania o mało nie spowodował czołowego zderzenia z osobówką, którą kierował

Z ostatniej chwili

We wtorek przed godziną 15:00 ratownik medyczny jadący na rowerze ulicą Książąt Opolskich w Opolu zauważył leżącego na chodniku nieprzytomnego

Z ostatniej chwili

We wtorek 4 października w godzinach porannych policjanci z ruchu drogowego przeprowadzali kontrolę drogową w miejscowości Nakło koło Opola.