Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zdecydowanie za szybko. Rekordzista to 30-latek, który pędził osobowym audi z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym.

Aura za oknem w ostatnich dniach pogorszyła się i nie sprzyja kierowcom.

Zdecydowanie za szybko. Rekordzista to 30-latek, który pędził osobowym audi z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym.

Aura za oknem w ostatnich dniach pogorszyła się i nie sprzyja kierowcom.

Warunki drogowe są zmienne i utrudniają poruszanie się po drodze. Pomimo to wciąż zdarzają się kierujący, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Tylko w ciągu dwóch dni, policjanci ruchu drogowego, z krapkowickiej grupy SPEED, zatrzymali prawo jazdy aż 6 kierującym. Wszyscy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do tych zdarzeń doszło w czwartek (23.02) oraz niedzielę (26.02). Policjanci ruchu drogowego, z krapkowickiej grupy SPEED, zatrzymali wówczas sześć uprawnień do kierowania pojazdami. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 30 – latek, który w miejscowości Strzeleczki pędził osobowym audi z prędkością 112 km/h. Mieszkaniec Prudnika przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h.

Nieznacznie mniej na liczniku miał 36 – latek, który również w Strzeleczkach pędził osobowym hyundaiem z prędkością 109 km/h. Dodatkowo, w myśl nowych przepisów, mężczyzna działał w warunkach recydywy. Popełnienie wykroczenia takiego jak rażące przekroczenie prędkości, dwukrotnie, w przeciągu dwóch lat, skutkuje podwójną kwotą mandatu. W z związku z tym, kierujący otrzymał mandat karny w kwocie aż 3000 zł i 13 pkt karnych.

Nieznacznie mniej na liczniku miał 45-letni kierujący osobowym renault. Mieszkaniec gminy Głogówek, który w Ściborowicach jechał z prędkością 107 km/h.

Ponadto mundurowi zatrzymali prawo jazdy jeszcze trzem innym nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Wszyscy kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. Dodatkowo, stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Apelujemy do kierowców o rozważną technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli dochodzą do tego opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna, szczególnie w czasie silnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem, nie zawsze oznacza bezpieczną prędkość!

Źródło KPP w Krapkowicach

3726
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany