Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Zatrzymany 29-letni kibic z narkotykami podczas meczu na opolskim stadionie na ul.Oleskiej.(Zdjęcia)

Podczas piątkowego meczu, rozgrywającego się na opolskim stadionie, policjanci zatrzymali 29-latka.

Zatrzymany 29-letni kibic z narkotykami podczas meczu na opolskim stadionie na ul.Oleskiej.(Zdjęcia)

Podczas piątkowego meczu, rozgrywającego się na opolskim stadionie, policjanci zatrzymali 29-latka.

Kibic przyjezdnej drużyny wniósł na teren stadionu amfetaminę i marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili dodatkowo blisko tysiąc działek dilerskich marihuany. Mieszkaniec Sosnowca odpowie za posiadanie narkotyków. Aby zapewnić prawidłowy tok postępowania, opolska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

W miniony piątek (29 lipca) na opolskim stadionie rozegrany został mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec. Mecz był zakwalifikowany jako impreza masowa. Nad bezpieczeństwem kibiców i mieszkańców stolicy województwa dbali policjanci komendy miejskiej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu.

Podczas meczu, kryminalni z miejskiej zostali poinformowani przez pracownika ochrony o ujawnieniu substancji zabronionych przy jednym z kibiców drużyny przyjezdnej. 29-letni mieszkaniec Sosnowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zbadali zabezpieczone substancje testerem, który potwierdził, że to amfetamina i marihuana.

Kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania 29-latka. Tam okazało się, że zakazanych substancji jest zdecydowanie więcej. Policjanci zabezpieczyli blisko tysiąc działek dilerskich marihuany, której wartość czarnorynkowa sięga około 40 tysięcy złotych. Dodatkowo podczas przeszukania znależli gotówkę, worczki foliowe z zapięciem strunowy, wagę, młynki. Przedmioty te mogą świadczyć o tym, że męźczyzna czynił przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości zakazanych substancji.

Po przedstawieniu zatrzymanemu zarzutów, prokurator wystosował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Prosto z policyjnego aresztu mieszkaniec Sosnowca trafił na 3 miesiące za więzienne mury, gdzie będzie oczekiwał na proces. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledżtwo, a policjanci zaznaczają, że postępowanie ma charakter rozwojowy.

Źródło KMP w Opolu

4040
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 71

Kultura

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę intrygująco.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.