Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wypadek drogowego w okolicy Wichrowa powiat oleski.40-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego w okolicy Wichrowa.

Wypadek drogowego w okolicy Wichrowa powiat oleski.40-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego w okolicy Wichrowa.

40-letni kierowca fiata stilo zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust wodny. Okazało się, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, którym cieszył się niespełna trzy lata. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna i nawet dwa lata więzienia.

W sobotę, 17 września około godz. 09.20, policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym na trasie Wichrów-Starokrzepice, na granicy województw opolskiego i śląskiego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący fiatem stilo 40-latek z powiatu kłobuckiego, na prostym odcinku drogi, z nieustalonej przyczyny zjechał do rowu i po kilkunastu metrach jazdy uderzył w betonowy przepust wodny. Badanie alkosensorem pokazało, że kierowca fiata miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mundurowym próbował wytłumaczyć, że wracał z grzybobrania. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

40-latek stracił już prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Pamiętaj!

będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Źródło KPP Olesno

816
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca o godzinie 17:00 do służb ratunkowych z nr alarmowego 112 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK 45 w Zawadzie.

Z ostatniej chwili

Do groźnego wypadku doszło pomiędzy Pokrzywnicą, a Twardawą na drodze krajowej nr 40 przy zjeździe na Dobieszowice.

Z ostatniej chwili

W środę 7 czerwca 2023r. o godzinie 12:39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku wpłynęło

Z ostatniej chwili

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego