Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

WSPÓLNIE ZADBAJMY O TO, ABY NA NASZYCH DROGACH BYŁO TRZEŹWO I BEZPIECZNIE.

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

WSPÓLNIE ZADBAJMY O TO, ABY NA NASZYCH DROGACH BYŁO TRZEŹWO I BEZPIECZNIE.

Niestety wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu siadają za kierownicami swoich samochodów.

Tylko w minionym roku w całym kraju policjanci zatrzymali blisko 100 000 takich nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie będąc pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających. Tylko przez miniony weekend na terenie kraju przez 3 dni zostało zatrzymanych aż 1200 nietrzeźwych kierowców. Dlatego policjanci mówią zdecydowane nie dla takich zachowań – w celu skutecznego wyeliminowania takich zachowań prowadzimy wzmożone kontrole stanu trzeźwości.

Tylko przez miniony tydzień, na terenie naszego województwa policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 9 000 badań stanu trzeźwości. Niestety, z tej liczby 60 było nietrzeźwych.

Dlatego policjanci mówią zdecydowane nie dla takiego nieodpowiedzialnego zachowania. Pamiętajmy że każda kontrola drogowa może wiązać się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości kierującego. Niewiele rzadsze są również kontrole pod kątem kierowania pod wpływem środków odurzających.

Przypominam, ze kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym , wodnym lub powietrznym podlega grzywnie karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy! Reagujmy jeśli jesteśmy świadkami jazdy kierowcy, który może być pod wpływem alkoholu. O naszych przypuszczeniach powiadommy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Reagujmy również jeśli widzimy, że ktoś nietrzeźwy zamierza wsiąść za kierownicę samochodu. Wspólnie zadbajmy o to, aby na naszych drogach było trzeźwo i bezpiecznie.

Źródło KWP Opole

554
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 19 sierpnia około 2 w nocy służby drogowe zostały poinformowane o wypadku w Trzebiszynie w powiecie Kluczborskim, gdzie 39 latek

Z ostatniej chwili

W czwartek 18 sierpnia po godzinie 21:00 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zurzyce.

Z ostatniej chwili

W czwartek 18 sierpnia o godzinie 16:25 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na opolskim odcinku

Wiadomości

Po raz trzeci mieszkańcy gminy Kolonowskie mogli spotkać się przedstawicielami policji i straży pożarnej podczas Pikniku Bezpieczeństwa. Policjanci ze strzeleckiej komendy przypomnieli uczestnikom spotkania,...