Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Wpadł przez zgłoszenie na KMZB

Dzielnicowy z Namysłowa podczas patrolu sprawdził miejsce wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wpadł przez zgłoszenie na KMZB

Dzielnicowy z Namysłowa podczas patrolu sprawdził miejsce wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zgłoszenie dotyczyło gromadzenia się młodzieży i palenia ogniska zbyt blisko lasu. Na miejscu okazało się, że 32-latek posiadał przy sobie narkotyki. Został on zatrzymany. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa namysłowscy policjanci sprawdzili już ponad 2200 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Dzielnicowy otrzymał zgłoszenie z KMZB dotyczące młodzieży palącej ognisko zbyt blisko lasu. Podczas służby w godzinach wieczornych poszedł we wskazane miejsce, gdzie napotkał grupę młodzieży i potwierdził informacje od mieszkańców. Kilku młodych ludzi szykowało się do rozpalenia ogniska i spędzenia wakacyjnego wieczoru na łonie natury.

Dzielnicowy oprócz poinformowania młodych ludzi o bezwzględnym zakazie palenia ognisk w bliskim sąsiedztwie lasu, u jednego z legitymowanych mężczyzn ujawnił kilka porcji amfetaminy i marihuany. 32-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania zabronionych substancji. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Od czasu wizyty dzielnicowego, we wskazanym miejscu nie gromadzą się już ludzie i nie ma obawy zaprószenia ognia w tym rejonie. Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wystarczy kliknąć https://opolska.policja.gov.pl/op/mapa-zagrozen-bezpiecze/5396,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html

Zródło KPP w Namysłowie

1372
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą

Wiadomości

Dzięki pracy kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiego komisariatu trzech mieszkańców województwa śląskiego nie uniknie odpowiedzialności za

Z ostatniej chwili

W środę 6 grudnia o godzinie 10:21 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze auta na skrzyżowaniu ulic Opolska a Krótka w

Wiadomości

Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą sprawę 35-latka, który jest podejrzany o liczne przestępstwa.