Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

W Zębowicach runęła ściana budynku. Na miejscu grupa strażaków poszukiwawczo-ratownicza.(Wideo)

W Zębowicach runęła ściana budynku. Na miejscu grupa strażaków poszukiwawczo-Ratownicza.

Kilka zastępów straży pożarnej z powiatu oleskiego prowadzi działania w Zębowicach. Do akcji zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Brzeg”, stacjonującą w Grodkowie.

Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma osób poszkodowanych, ale cały czas trwa przeszukiwanie gruzowiska.
„Dzisiaj rano w miejscowości Zębowice zawaliła się jedna ze ścian budynku. Prawdopodobnie był to obiekt niezamieszkały, jednak sąsiaduje z innym budynkiem mieszkalnym. Ponadto na tę chwilę nie wiadomo, czy w pustostanie przebywały jakieś osoby bezdomne. Na miejscu zdarzenia trwają działania zabezpieczające i rozpoczynamy przeszukiwać gruzowisko” – mówi nam st.kpt. Kamil Pęcherz, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.
Do akcji zadysponowano również strażaków z brzeskiej komendy PSP. W drodze do Zębowic jest już specjalistyczna grupa strażaków.

„Do pomocy w akcji prowadzonej w Zębowicach zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Brzeg”. Na co dzień SGPR stacjonuje w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie” – podsumowuje asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Źródło www.brzeg24.pl Foto KP PSP Olesno Wideo KP PSP Olesno

3463
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów.

Wiadomości

Opolscy policjanci nie ustają w edukowaniu mieszkańców w kwiecie wieku. Na terenie powiatu opolskiego, na szczęście odnotowujemy więcej

Komunikaty

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Z ostatniej chwili

W piątek 24.03.2023 r. odbyła się uroczystość powitania średniego specjalnego samochodu pożarniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży