Udany start motocyklistów HAWI Racing Team w Mistrzostwach Polski Enduro

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team dobrnęli do półmetka tegorocznych rozgrywek enduro.

Motocykliści opolskiego HAWI Racing Team dobrnęli do półmetka tegorocznych rozgrywek enduro. Tym razem areną sportowych dwudniowych zmagań był teren byłej Cegielni Wierzchowina koło Lublina, gdzie rozegrano 5. i 6. rundę Mistrzostw Polski w Enduro. Impreza została przeprowadzona w formule enduro sprintu. Uczestnicy zawodów w każdym dniu kilkakrotnie przemierzali wymagającą 23-kilometrową trasę okrężną z próbą crossową, naszpikowaną elementami superenduro, oraz przebiegającym po lesie testem enduro. Suma wszystkich czasów uzyskanych z przejazdów na próbach wyłoniła końcową klasyfikację w poszczególnych klasach.

W sobotę jazda była utrudniona po wcześniejszych opadach deszczu. Warunki na trasie wymagały większej koncentracji i uwagi, ponieważ było ślisko. Odnotowano wiele upadków. Nazajutrz aura uległa poprawie. Zrobiło się przyczepnie. Motocykliści opolskiego klubu starali się nie popełniać błędów, ale i one im się przytrafiały. Jednak wszyscy zasłużyli na wyróżnienie, ponieważ jechali z zaangażowaniem i wolą walki o jak najlepsze pozycje. Patryk Kuleszo zaliczył niefortunną wywrotkę, w wyniku której pierwszy dzień zmagań kończył przemieszczając się motocyklem z wygiętą kierownicą oraz z siniakami, co też odbiło się na końcowym wyniku.

W klasie E1 dwukrotnie był czwarty, ale w zawodach został sklasyfikowany na piątym miejscu. Lepiej wiodło się Damianowi Musiałowi, należącemu do najszybszych na rajdowej trasie. W obu dniach osiągał drugie czasy przejazdów, co dało jemu miejsce na drugim stopniu podium. Grzegorz Bogulak w tej samej mocnej klasie lokował się na ósmych pozycjach i w zawodach zajął 8. miejsce. Zwyciężył Dawid Babicz (KS Rega MX Team Ropczyce), a trzeci był Kacper Baklarz (ŁKM Łódź). W klasie E2/E3 dobrym tempem podróżował Wojciech Latała, dzięki czemu w sobotę i w niedzielę plasował się na trzecich pozycjach, co dało jemu trzecie miejsce w zawodach. Natomiast Rafał Szymański zajmował szóste pozycje i w końcowym rozrachunku był również szósty. Wygrał Maciej Więckowski (KS Rega MX Team Ropczyce) przed Michałem Szusterem (KTM Novi Korona Kielce). W gronie Mastersów Krzysztof Szczypka w sobotę był siódmy, ale w niedzielę poprawił się o jedną pozycję i w imprezie zajął 6. lokatę. Triumfował Jacek Roman (KS Rega MX Team Ropczyce) przed Zbigniewem Lechem (KS Polonia Wrocław) i Tomaszem Zychem.

Bardzo dobrze radzili sobie najmłodsi. Maja Kozłowska w klasie Kobiet stoczyła zaciętą walkę z doświadczoną Ewą Pikosz (Motoklub Wielkopolski). W sobotę musiała uznać wyższość swojej rywalki, ale nazajutrz była od niej lepsza, odnotowując swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w mistrzowskiej rundzie. Ostatecznie Maja w imprezie zajęła drugie miejsce przed Małgorzatą Zalewską (AMK Enduro Grunwald). Z kolei Igor Gromek w klasie Junior 125 w pierwszym dniu był czwarty, a w niedzielę poprawił się o jedną lokatę. Problemy rywali spowodowały, że Igor finalnie w zawodach uplasował się na drugim miejscu, za Filipem Gackiem (BKM Bielsko-Biała), a przed Maciejem Brzezickim (KKM Kwidzyn), co jest jego dużym sukcesem. Generalkę wygrał Maciej Więckowski przed Michałem Szusterem i Dawidem Babiczem. Motocykliści opolskiego klubu w TOP-10 zawodów zajęli miejsca: Damian Musiał – 4., Wojciech Latała – 6. i Patryk Kuleszo – 8. HAWI Racing Team wśród klubówek uplasował się na 3. miejscu, zaś w klasyfikacji zespołów sponsorskich (D.Musiał, P.Kuleszo, W.Latała) wywalczył 2. miejsce, za GARDEN KWARC Team Opolskie, w składzie z zawodnikami HAWI RT – Mają Kozłowską i Igorem Gromkiem.

Po rozegranych 6 rundach na półmetku tegorocznych rozgrywek w klasyfikacji sezonu najwyższe drugie lokaty w swoich klasach zajmują: Damian Musiał, Wojciech Latała i Maja Kozłowska, zaś trzecią pozycję okupuje Patryk Kuleszo. W generalce Musiał zajmuje trzecie miejsce, a tuż za nim plasuje się Kuleszo. HAWI Racing Team wśród klubówek jest trzeci, ale przewodzi w klasyfikacji sponsorskiej przed GARDEN KWARC Opolskie.

Zgodnie z kalendarzem PZM kolejne rundy odbędą się w dniach 1 i 2 lipca w Nowym Kościele koło Złotoryi.

Działalność sportową HAWI Racing Team wspiera Samorząd Województwa Opolskiego oraz Miasto Opole.

Zdjęcia: Piotr Kumiec (HAWI Racing Team)

WSPIERAJ NAS NA:

1033

Wiadomości

Szpital od lat systematycznie przechodzi remonty i nabywa nowoczesne urządzenia do leczenia i diagnozowania chorób onkologicznych.

W najbliższy weekend kajakarze klasyczni z całej Polski zjednoczą się w Wałczu, aby wziąć udział w pierwszym Pucharze Polski w tym sezonie.

Z ostatniej chwili

W środę 24 kwietnia o godzinie 10:15, służby ratunkowe otrzymały powiadomienie od operatora nr alarmowego 112,o wypadku na ul. Wrocławskiej

We wtorek 23 kwietnia o godzinie 09:49 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od operatora nr alarmowego 112 o wypadku na Osiedlu Dambonia w Opolu.