Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Trzeźwy Poranek w powiecie kluczborskim – ponad 1000 skontrolowanych kierowców.

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Trzeźwy Poranek w powiecie kluczborskim – ponad 1000 skontrolowanych kierowców.

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.

To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 1 000 kierujących pojazdami na drogach gminy Kluczbork.

9 stycznia policjanci kluczborskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Sześciu policjantów drogówki od wczesnych godzin porannych na terenie gminy Kluczbork prowadzili badania profilaktyczno – kontrolne a ich celem było skontrolowanie jak największej liczby kierujących.

Funkcjonariusze poddali badaniu ponad 1000 kierowców. Policjanci w trakcie badań ujawnili dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę znajdują się po użyciu alkoholu. U pierwszego z kierujących, urządzenie kontrolno pomiarowe pokazało 0,3 promila alkoholu, natomiast drugi z kierowców „wydmuchał” 0,25 promila.

Przypominamy

kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi lub prowadzi do stężenia od 0,2 do 0,5 promila) to wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny. W obu przypadkach kierowcy obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy.

Zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym kierowcom mundurowi wręczali pakiety informacyjno – profilaktyczne tj. odblaski, ulotki, smycze, przekazane przez gminę Kluczbork w ramach akcji „Myśl Trzeźwo”

Działania profilaktyczno-kontrole policjanci przeprowadzają regularnie, aby wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych, nietrzeźwych kierowców i tym samym znacznie poprawić stan bezpieczeństwa na kluczborskich drogach.

Źródło KPP w Kluczborku

7572
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Wiadomości

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 31-latka. Mieszkaniec powiatu brzeskiego przechowywał w mieszkaniu marihuanę.

Z ostatniej chwili

W piątek 24 marca o godzinie 9:10 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na ul. Kaliskiej w Praszce.

Wiadomości

Blisko 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 58-letni kierowca peugeota. Podczas swojej szarży ulicami Otmuchowa, uszkodził zaparkowany