Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Trzeźwy Poranek” na drogach Opolszczyzny.

Policjanci od wczesnych godzin porannych sprawdzali stan trzeźwości podróżujących drogami Opolszczyzny.

Trzeźwy Poranek" na drogach Opolszczyzny

Policjanci od wczesnych godzin porannych sprawdzali stan trzeźwości podróżujących drogami Opolszczyzny.

Podczas wojewódzkiej akcji “Trzeźwy poranek” opolscy mundurowi skontrolowali ponad 5800 kierujących.

Niestety, 24 z nich zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego (4 września) policjanci z garnizonu opolskiego sprawdzali trzeźwość kierujących, którzy podróżowali po drogach Opolszczyzny. Mundurowi kontrolowali kierowców nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych, lecz również na drogach powiatowych i gminnych oraz w rejonie szkół i przedszkoli.

W trakcie akcji policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 5800 kierowców. Niestety, aż 24 kierujących zdecydowało się na jazdę „na podwójnym gazie”. Wszystkim nietrzeźwym zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Pamiętaj, nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu lub będąc pod wpływem innych środków odurzających!

Źródło KWP w Opolu

2022
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości