Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za prędkość w powiecie Krapkowickim.

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za prędkość w

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie, policjanci krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej o 50 km/h.

Krapkowiccy policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze z grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy ”Speed”, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Biała, który w Strzeleczkach, jechał osobowym oplem z prędkością 117 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 52-letni kierowca bmw. Mężczyzna w Pietnej pędził 111 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 27-latka, który również w Strzeleczkach przekroczył prędkość o 55 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani bardzo wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło KPP Krapkowice

2124
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Co zrobić kiedy znajdziemy telefon komórkowy, pozostawiony bez zabezpieczenia rower, czy portfel? W takich sytuacjach jest kilka rozwiązań.

Wiadomości

Niestety, mimo szeroko zakrojonych działań mundurowych i wielu kampanii społecznych uczulających na tego typu procedery, seniorzy cały czas

Wiadomości

Przy kontroli okazało się, że kierowca w schowkach miał ukryte narkotyki. Od kierowca pobrana została krew. Mężczyźnie grozi kara

Z ostatniej chwili

Kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci z Praszki zatrzymali 35-latka, który napadł na mieszkankę powiatu kłobuckiego i usiłował wyrwać