Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szlaban na ryzyko – Wspólna akcja Policji, SOK-u i Straży Miejskiej

Policjanci ze Zdzieszowic wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe, Służby Ochrony Kolei oraz Strażą Miejską prowadzili działania w

Szlaban na ryzyko – Wspólna akcja Policji, SOK-u i Straży Miejskiej

Policjanci ze Zdzieszowic wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe, Służby Ochrony Kolei oraz Strażą Miejską prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczny przejazd”.

Funkcjonariusze na przejeździe kolejowym sprawdzali zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także ulotki zawierające informacje o zasadach bezpiecznego przekraczania torowisk.

Funkcjonariusze ze Zdzieszowic uczestniczyli w akcji „Bezpieczny przejazd” zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zdzieszowicach. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. Dlatego funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Każda napotkana na przejeździe osoba otrzymała ulotkę informującą o prawidłowych zachowaniach w rejonie przejazdów kolejowych. Najmłodsi zaś mogli liczyć na książeczki edukacyjne oraz kolorowanki. Pamiętajmy, że to od naszych odpowiedzialnych decyzji zależy życie i zdrowie dlatego stosujmy się do przestrzegania przepisów aby było bezpiecznie!

Źródło KPP Krapkowice

1471
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Otrzymaliśmy od naszej czytelniczki filmik, na którym widać, jak policyjny radiowóz wjeżdża na przejazd kolejowy.

Z ostatniej chwili

Na terenie powiatu strzeleckiego odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Trakcja-23".

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 17 kwietnia około godziny 7:00 rano w miejscowości Strzelce Namysłowskie doszło do zdarzenia z udziałem osobowego opla

Wiadomości

Skład towarowy, przewożący tłuczeń na linii Kopalnia Piława Górna - Wręczyca Wielka, wykoleił się na wysokości osiedla Żabieniec