Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Szlaban na ryzyko – Wspólna akcja Policji, SOK-u i Straży Miejskiej

Policjanci ze Zdzieszowic wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe, Służby Ochrony Kolei oraz Strażą Miejską prowadzili działania w

Szlaban na ryzyko – Wspólna akcja Policji, SOK-u i Straży Miejskiej

Policjanci ze Zdzieszowic wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe, Służby Ochrony Kolei oraz Strażą Miejską prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczny przejazd”.

Funkcjonariusze na przejeździe kolejowym sprawdzali zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także ulotki zawierające informacje o zasadach bezpiecznego przekraczania torowisk.

Funkcjonariusze ze Zdzieszowic uczestniczyli w akcji „Bezpieczny przejazd” zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zdzieszowicach. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. Dlatego funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych.

Każda napotkana na przejeździe osoba otrzymała ulotkę informującą o prawidłowych zachowaniach w rejonie przejazdów kolejowych. Najmłodsi zaś mogli liczyć na książeczki edukacyjne oraz kolorowanki. Pamiętajmy, że to od naszych odpowiedzialnych decyzji zależy życie i zdrowie dlatego stosujmy się do przestrzegania przepisów aby było bezpiecznie!

Źródło KPP Krapkowice

1056
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na gorącym uczynku zatrzymali 2 mieszkańców Brzegu.

Wiadomości

Policjanci wracając z interwencji napotkali niebezpieczną sytuację, do jakiej doszło na przejeździe kolejowym w Gogolinie.

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 15 sierpnia około godziny 02:40 z powodu zerwania trakcji kolejowej na trasie pomiędzy Popielowem, a Karłowicami straż pożarna

Z ostatniej chwili

Opolskie szpitale przyjęły czterech ukraińskich żołnierzy rannych podczas trwającej wojny. Pociąg z rannymi przyjechał wczoraj (12.08.2022) do Opola.