Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Święto Policji w Namysłowie

Przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Namysłowie, odbyły się uroczystości z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Święto Policji w Namysłowie

Przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Namysłowie, odbyły się uroczystości z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej.

W obchodach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Bartłomiej Burniak, który podziękował policjantom za dobrą służbę oraz wręczył akty mianowania na kolejne stopnie służbowe.
22 lipca, namysłowscy policjanci obchodzili 103. rocznicę powołania Policji Państwowej. O godzinie 12.00, w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu, ks. kapelan Tadeusz Strugała, odprawił mszę świętą w intencji policjantów, pracowników cywilnych policji i ich rodzin.

Następnie funkcjonariusze wraz z zaproszonymi gośćmi, uroczyście przemaszerowali ulicami Namysłowa pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas apelu wszyscy odśpiewali hymn państwowy, odznaczeni zostali policjanci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w służbie. Gospodarzem uroczystości był Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie podinsp. Andrzej Ostrycharczyk.

W uroczystościach uczestniczyli także: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Bartłomiej Burniak, Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz, Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, emerytowani policjanci oraz rodziny i bliscy funkcjonariuszy.

W tym roku, na wyższe stopnie służbowe awansowało 24 funkcjonariuszy. Przez starostę wyróżnieni zostali trzej funkcjonariusze, którzy przez ostatni rok wykazali się największym zaangażowaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu namysłowskiego. Listy gratulacyjne na ręce komendanta Andrzeja Ostrycharczyka przekazali starosta, burmistrz i komendant Straży Miejskiej.

Zródło KPP w Namysłowie

474
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach wieczornych do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Wyzwolenia w Ozimku.

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Wiadomości

Namysłowscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 45-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z przypadkowego samochodu.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września około godziny 13:45 do dyżurnego z KWP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu z hulajnogą na ,której poruszał