Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Strażacy oraz Strażnik Miejski w Brzegu uratowali Czarusia .Pies ugrzązł w mule nad Odrą.(Zdjęcia)

W środę 16 listopada , tuż przed godziną 11:30 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o psie, który wpadł ze skarpy do Odry i nie może

Strażacy oraz Strażnik miejski w Brzegu uratowali Czarusia .Pies ugrzązł w mule nad Odrą.(Zdjęcia)

W środę 16 listopada , tuż przed godziną 11:30 do strażaków wpłynęło zgłoszenie o psie, który wpadł ze skarpy do Odry i nie może się wydostać.

Nieco wcześniej na miejscu zdarzenia pojawił się strażnik miejski, który znalazł czworonoga. Szerzej sprawę opisuje brzeskie schronisko „Przytul Pisko”.

„Dzisiejsza akcja ratunkowa psa, zgłoszonego przez wędkarza. Pies leżał w Odrze! To kolejny dowód, że determinacja i współczucie dla zwierząt ratuje je przed śmiercią! Po zgłoszeniu, nasz zaprzyjaźniony zresztą z schroniskiem Strażnik Łukasz Marciniak po dotarciu na miejsce nie zastał wędkarza co zgłaszał psa! I pomyślcie gdzie teraz szukać?!

My wiemy, że taki leżący pies w jakimś błocie i chaszczach jest nie zauważalny… Ale Łukasz się nie poddawał. Chodził, zaglądał szukał! Wołał -” No Czaruś daj głos” I wyobraźcie sobie, że pies odpowiedział!! Łukasz tam pobiegł ale nie było jak się dostać, w brei w błocie, niedostępnym miejscu pies leżał nie ruszał się. Próbował wejść do niego….Ale nie było szans. Więc wezwał na pomoc Strażaków” – relacjonują pracownicy schroniska dla zwierząt w Brzegu.

„Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu. Strażak zabezpieczony na lice i ubrany w tzw. suchy kombinezon zszedł z dość wysokiej skarpy i wyciągnął uwięzionego w mule psa” – mówi nam mł. bryg. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Czaruś, bo takie imię nadano czworonogowi, był wychłodzony i wycieńczony. Ostatecznie trafił do brzeskiego schroniska, gdzie otrzymał jedzenie i kroplówkę na wzmocnienie.

„Teraz leży na kocu grzewczym, wytarty ręcznikami i podsuszony suszarką. Dostał jedzonko i kroplówkę na wzmocnienie. Czas pokaże co będzie dalej. A póki co szukamy informacji na temat psa bo nie wykluczamy celowego wrzucenia psa do Odry” – podsumowują pracownicy brzeskiego „Przytul Psiska”.

Zródło www.brzeg24.pl

797
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Komunikaty

Tuż po godzinie 10.00 policjanci odebrali zgłoszenie o zaczadzeniu 4 osób w domu jednorodzinnym w Borzysławicach

Wiadomości

Skład towarowy, przewożący tłuczeń na linii Kopalnia Piława Górna - Wręczyca Wielka, wykoleił się na wysokości osiedla Żabieniec

Z ostatniej chwili

Dziś - w środę 8 lutego, około godziny 10:15 służby zostały poinformowane o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Borzysławice, w

Z ostatniej chwili

W środę 8 lutego o godzinie 8:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK 45, na trasie Opole - Kluczbork, w Kuniowie.