Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Safety Days, pierwsza pomoc zamiast mandatu.

Prudniccy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili akcję, w trakcie której kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego, zamiast

Safety Days, pierwsza pomoc zamiast mandatu.

Prudniccy policjanci wspólnie ze strażakami przeprowadzili akcję, w trakcie której kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego, zamiast mandatu, uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy.

Działania te zorganizowano w związku z akcją prowadzoną we wszystkich krajach Unii Europejskiej pod nazwą ROADPOL Safety Days.

21 września, na drodze krajowej nr 40 pomiędzy Lubrzą a Laskowicami funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Prudniku wraz ze strażakami KP PSP w Prudniku przeprowadzili działania edukacyjne, skierowane do kierowców w zakresie udzielania pierwszej pomocy. To właśnie kierowcy, jako uczestnicy ruchu drogowego, są często pierwsi na miejscu zdarzenia, a bierność do czasu przybycia służb ratunkowych powoduje utratę czasu, który jest bezcenny dla poszkodowanych.

Safety Days to działania Policji ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero- zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Celem działań jest ograniczenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze wśród kierowców.

Kierujący pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, zamiast mandatu, kierowani byli do strażaków, którzy w praktyczny sposób udzielali instruktażu na fantomie oraz przekazali najważniejsze informacje z zakresu pierwszych czynności na miejscu wypadku drogowego.

Źródło KPP Prudnik

603
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać