Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego Opolszczyzny.

St. sierż. Mateusz Krzysztowski z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku został zwycięzcą II etapu eliminacji Ogólnopolskich Zawodów

Rozstrzygnięto konkurs na najlepszego dzielnicowego Opolszczyzny.

St. sierż. Mateusz Krzysztowski z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku został zwycięzcą II etapu eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych ,,Dzielnicowy Roku”.

Z kolei najlepszym kierownikiem rewirów dzielnicowych został podkom. Tomasz Skawiński z namysłowskiej Policji. Zwycięzcy będą reprezentować Opolszczyznę w ogólnopolskim finale zawodów w Katowicach.

19 września, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, zakończył się II etap eliminacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Jednocześnie, również kierownicy rewirów dzielnicowych rywalizowali o miano najlepszego z nich. Zawody dzielnicowych składały się z dwóch konkurencji – testu wiedzy oraz symulacji przyjęcia interesanta. Kierownicy musieli wykazać się wiedzą podczas testu.

W eliminacjach udział wzięło 22 dzielnicowych z wszystkich Komend Powiatowych Policji naszego województwa oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu. To zwycięzcy pierwszego, powiatowego etapu zawodów.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Jacek Basik wraz z Naczelnikiem Wydziału Prewencji nadkom. Szymonem Widłem wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Zwycięzcą eliminacji został dzielnicowy z prudnickiej komendy st. sierż. Mateusz Krzysztowski. Na drugim miejscu uplasowała się st. post. Agnieszka Palak z KPP Nysa. Natomiast trzecie miejsce zajął mł. asp. Łukasz Piaskowy z komendy w Namysłowie. Z kolei najlepszym kierownikiem okazał się podkom. Tomasz Skawiński z KPP Namysłów, drugi był sierż. sztab. Dawid Wyrwych z KPP Strzelce Opolskie, na trzecim miejscu uplasował się asp. sztab. Andrzej Mroczko z kędzierzyńsko-kozielskiej Policji.

Pierwsza dwójka w rywalizacji dzielnicowych reprezentować będzie nasze województwo na zawodach ogólnokrajowych, które odbędą się w połowie października w Katowicach. Tam również zwycięzca zawodów kierowników rewirów powalczy o miano najlepszego.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników.

Źródło KWP w Opolu

2453
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Kultura

Zespół Taneczny PECH działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu wrócił z Międzynarodowego Turnieju Tańca „Pomerania Dance Cup”

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.