Resovia za mocna dla Stali. Nyscy siatkarze powalczą o 7 miejsce.

W trzech spotkaniach zakończyła się dla Stali Nysa walka o awans do półfinału PlusLigi.

PSG Stal Nysa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3

W trzech spotkaniach zakończyła się dla Stali Nysa walka o awans do półfinału PlusLigi. Od początku było wiadome, że najmocniejsza ekipa sezonu zasadniczego – Asseco Resovia, będzie dla piekielnie trudnym przeciwnikiem. To też pokazały mecze.

Przed tygodniem w Rzeszowie dwukrotnie gospodarze wygrywali w trzech setach. W piątek w Nysie potrzebowali czterech partii, aby zameldować się w półfinale.

Piątkowe spotkanie lepiej zaczęli miejscowi, wygrywając pierwszą partię na przewagi, do 24. Później na parkiecie dominowali już zawodnicy z Rzeszowa, wygrywając kolejno do 19, 20 i 18.Najskuteczniejszymi zawodnikami tego zespołu byli Torey DeFalco (zdobywca 20 punktów) i Maciej Muzaj (19). Co ciekawe, nieoficjalnie mówi się, że właśnie ten drugi zawodnik ma dołączyć do Stali w następnym sezonie, zastępując Wassima Ben Tarę.

Dla Stali najwięcej punktów, po 15, zdobyli Ben Tara i El Graoui.

To nie koniec sezonu dla nyskich siatkarzy. Czeka ich dwumecz o siódme miejsce w lidze.

Od pierwszego seta była walka. W drugim secie przeciwnik zaczął lepiej zagrywać i złapał rytm. Nie wiemy jeszcze, z kim będziemy grali. Lepiej skończyć sezon na siódmym miejscu. Damy z siebie maksa – powiedział w meczy Ben Tara.

1015

PSG Stal Nysa wygrała 3:1 rewanżowy mecz o 7. miejsce z AZS-em Olsztyn. Zwyciężyła również w „złotym secie”.

Wiadomości

Chęć szybkiego wzbogacenia się – to sprawiło, że mieszkaniec Nysy dał się oszukać. W zaledwie kilka dni stracił oszczędności swojego życia.

Sezon 2023/2024 PlusLigi kończymy na 10. miejscu. W meczu rewanżowym w Bełchatowie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:2, jednak

Siatkarze PSG Stali Nysa ulegli u siebie Aluronowi CMC Warcie Zawiercie 0:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi.