Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Przysięga żołnierzy Legii Akademickiej.

Studenci Legii Akademickiej, którzy zakończyli szkolenie w ramach modułu podstawowego w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, złożyli przysięgę

Przysięga żołnierzy Legii Akademickiej

Studenci Legii Akademickiej, którzy zakończyli szkolenie w ramach modułu podstawowego w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, złożyli przysięgę wojskową.

Przez ostatnie trzy tygodnie studenci poznawali tajniki żołnierskiego rzemiosła. Ukoronowaniem ich wysiłku było złożenie przysięgi wojskowej na sztandar opolskiej brygady.

W uroczystości wzięła udział kierownicza kadra 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, dowódcy pododdziałów, a także rodziny i przyjaciele studentów.

Słowa roty przysięgi żołnierze powtórzyli za dowódcą generałem brygady Maciejem Siudakiem. Generał brygady Maciej Siudak pogratulował wszystkim żołnierzom ukończenia szkolenia, podziękował za zaangażowanie i poświęcenie, a wyróżniającym się wręczył listy gratulacyjne.

W swoim przemówieniu zwrócił się bezpośrednio do studentów – „Już za kilka lat, to na Was spocznie odpowiedzialność za losy naszej Ojczyzny.

Patrzymy na Was z nadzieją i nieskrywaną dumą, ponieważ będąc pełni ideałów i często genialnych pomysłów, macie jednocześnie energię, aby wprowadzić je w życie.

Udowodniliście również, że nie brak Wam wytrwałości i gotowości do poświęceń, siły oraz determinacji.

Jestem przekonany, że te cechy w połączeniu z prezentowaną przez Was patriotyczną postawą zaowocują w przyszłości nie tylko Waszym osobistym sukcesem, ale również przełożą się na rozwój Rzeczypospolitej Polskiej”.
Tekst: kpt. Piotr Płuciennik
Zdjęcia: kpt. Piotr Płuciennik, Grzegorz Bieniarz

502
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 553

Kultura

Najbliższe dni zapowiadają się naprawdę intrygująco.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września około godziny 13:45 do dyżurnego z KWP wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu z hulajnogą na ,której poruszał

Wiadomości

Już w najbliższą niedzielę, 25 września opolan czeka trzecia edycja Gry Miejskiej.