Connect with us

Hi, what are you looking for?

Komunikaty

Przed nami pierwsze wiosenne burze

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze.

Burze z gradem nawiedzą Opolszczyznę

To dopiero pierwszy tydzień wiosny, a w części Opolszczyzny już zapowiadane są wiosenne burze. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę między 14:00, a 20:00 w siedmiu powiatach naszego województwa: brzeskim, kluczborskim, namysłowskim, oleskim, strzeleckim, opolskim i w Opolu mają wystąpić wyładowania atmosferyczne. Towarzyszyć im mogą opady deszczu i gradu, a miejscami silny wiatr, do 70 km/h.

Przypominamy, jak postępować w trakcie burz.

Przebywając w domu nie zbliżajmy się do urządzeń elektrycznych. Pamiętajmy o pozamykaniu zwierzęta domowe i hodowlane. Usuńmy też z balkonów, tarasów i ogródków wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Miejmy też pod ręką latarkę.

Jeśli burza zastanie nas na otwartym terenie, nie przebywajmy w okolicy wysokich drzew, masztów, latarni, przewodów wysokiego napięcia, czy też stacji transformatorowych. Nie korzystajmy z telefonu komórkowego, najlepiej, aby został wyłączony. W miarę możliwości schrońmy się w budynku, bramie, czy przejściu podziemnym.

1366
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W piąte 9 czerwca po godzinie 20 na DK 42 w miejscowości Gierałcice Małe doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca 2023 roku na terenie województwa opolskiego do godziny 20:00 odnotowano 50 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi.

Z ostatniej chwili

Przypomnijmy osoby od 10- 18 roku życia do poruszania się rowerem, hulajnogą elektryczną czy też urządzeniem transportu osobistego

Z ostatniej chwili

W piątek 9 czerwca około godziny 13:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK94 na trasie Opole- Strzelce Opolskie.