Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Pożegnanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.(Zdjęcia)

Pożegnanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. St. bryg. mgr inż. Leszek Koksanowicz odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Pożegnanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.(Zdjęcia)

Pożegnanie Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. St. bryg. mgr inż. Leszek Koksanowicz odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Obowiązki pełni PO

St. bryg. Arkadiusz Margoszczyn służbę rozpoczął w 1994 roku podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a po jej ukończeniu w 1996 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Brzegu przekształconej w 1999 roku w Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. St.bryg. Arkadiusz Margoszczyn początkowo pełnił służbę w podziale bojowym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodkowie jako specjalista-ratownik. W 2000 roku po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa, a następnie w 2002 roku ukończył studia uzupełniające magisterskie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz w 2017 roku studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 2000 roku pełnił służbę w systemie codziennym jako Zastępca dowódcy JRG w Grodkowie, następnie w 2003 r. jako dowódca JRG w Grodkowie, pełnił też funkcję dowódcy grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „SGPR Brzeg”.

Z dniem 1 marca 2018 r. został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu, gdzie pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta PSP w Brzegu, a następnie 1 sierpnia 2018 roku został powołany na to stanowisko.

W toku służby wielokrotnie uczestniczył w działaniach ratowniczych, a także w ćwiczeniach międzywojewódzkich, zarówno jako ćwiczący jak i w zespole rozjemców Komendanta Głównego PSP. Wielokrotnie odznaczany za udział w działaniach ratowniczo- gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między innymi: Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, Brązową odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej, Brązowym medalem za zasługi dla obronności kraju, Srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, Brązowym medalem za długoletnią służbę.

Galeria foto z uroczystości

2452
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Sport

Miejskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Opole 2022 Galeria Foto 551

Z ostatniej chwili

W sobotę 24 września o godzinie 3:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Grabów w powiecie strzeleckim.

Z ostatniej chwili

W piątek 23 września w godzinach porannych służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wypadku na opolskim odcinku autostrady A4, na 281 km

Wiadomości

Wczoraj (22.09), około godz. 21:10 na drodze pomiędzy Młodoszowicami a wiaduktem nad autostradą A4, doszło do zdarzenia z