Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Poważny wypadek z udziałem dwóch osobówek na trasie Strzelce Opolskie – Dolna.

Od kilku dni burze oraz opady deszczu znacznie utrudniają kierowcom warunki na drogach. Warto więc zachować czujność i pamiętać o

Poważny wypadek z udziałem dwóch osobówek na trasie Strzelce Opolskie - Dolna.

Od kilku dni burze oraz opady deszczu znacznie utrudniają kierowcom warunki na drogach. Warto więc zachować czujność i pamiętać o konieczności przestrzegania dopuszczalnych limitów prędkości.

To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego na trasie Strzelce Opolskie – Dolna, w wyniku którego dwie osoby zostały ranne. Apelujemy więc o rozwagę i szczególną ostrożność na drodze!

23 sierpnia, kilka minut po godzinie 17:00, na trasie Strzelce Opolskie- Dolna doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch osobówek. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu 34-letnia kierująca mazdą nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z naprzeciwka mercedesem.

Zarówno kierująca mazdą, jak i jej 27-letnia pasażerka, z uwagi na poniesione obrażenia, zostały przetransportowane do placówek medycznych na Opolszczyźnie. Mazdą podróżowało również roczne dziecko, jego zdrowiu i życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Zostało przekazane pod opiekę osoby z rodziny. 37-letni kierowca mercedesa również nie poniósł obrażeń.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci, wykonując czynności, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i szczegolną ostrożność na drodze. Zmienne warunki pogodowe, wzmożone opady deszczu oraz burze powodują, że nawierzchnia jest śliska, a przyczepność pojazdu jest znacznie słabsza. Pamiętajmy, że nie zawsze dopuszczalna prędkość jest prędkością bezpieczną, obserwujmy sytuację panującą na drodze – prędkość pojazdu powinna być dopasowana do natężenia ruchu i panujących warunków atmosferycznych. Unikajmy również jazdy „na zderzaku” drugiego pojazdu. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy jest zagrożeniem nie tylko dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

2153
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty.

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.