Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policyjny pościg w powiecie krapkowickim za 28-latekiem.Okazało się ze mężczyzna…

28-latek na widok sygnałów policyjnego radiowozu podjął decyzję o ucieczce. W efekcie swoją jazdę zakończył poza drogą.

Policyjny pościg w powiecie krapkowickim za 28-latekiem.Okazało się ze mężczyzna...

28-latek na widok sygnałów policyjnego radiowozu podjął decyzję o ucieczce. W efekcie swoją jazdę zakończył poza drogą.

Jak się okazało, mieszkaniec powiatu krapkowickiego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał, miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny. Kierowca dodatkowo był nietrzeźwy. Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz przed sądem – grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

8 maja, zdzieszowiccy policjanci podczas patrolu ulic gminy, zauważyli osobowego volkswagena. Tor jazdy samochodu wskazywał, że jego kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi dali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował sygnały nadawane z radiowozu i zaczął ucieczkę.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, jednocześnie cały czas dając sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na innych uczestników ruchu kontynuował niebezpieczna jazdę.

Mieszkaniec powiatu krapkowickiego zakończył swoją jazdę na krawężniku. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Pojazd, którym się poruszał, miał już wcześniej zatrzymany dowód rejestracyjny. Dodatkowo mężczyzna postanowił wsiąść do pojazdu po alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile.

Teraz 28-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Krapkowicach Foto Archiwum

2245
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.