Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policyjny pościg ulicami Brzegu.35-latek nie miał prawa jazdy. Zamiast tego posiadał amfetaminę.(Wideo)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że funkcjonariusze z brzeskiej komendy zatrzymali 35-leletniego kierowcę citroena, który najpierw nie

Policyjny pościg ulicami Brzegu.35-latek nie miał prawa jazdy. Zamiast tego posiadał amfetaminę.(Wideo)

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że funkcjonariusze z brzeskiej komendy zatrzymali 35-leletniego kierowcę citroena, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie próby ucieczki uszkodził inny samochód.

Teraz potwierdziło się, że był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna nie tylko nie miał ważnych uprawnień do kierowania pojazdami, ale posiadał blisko 20 gramów amfetaminy. 35-latek za wszystkie popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 5 lat.
Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (17.11). Wówczas policjanci z brzeskiej drogówki prowadzili kontrolę pojazdów na jednej z ulic w mieście. Kiedy zauważyli citroena, który miał niesprawne światła mijania, postanowili zatrzymać go do kontroli.

„Kierujący zlekceważył polecenie i zaczął uciekać ulicami miasta. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli w pościg. W tym czasie poinformowali oficera dyżurnego, który w akcję zaangażował inne patrole. Kierujący citroenem w dalszym ciągu nie reagował na wydawane polecenie. Po drodze spowodował kolizję z innym samochodem i uszkodził znak drogowy. Po kilku minutach policjanci z ruchu drogowego wspólnie w kryminalnymi zatrzymali mężczyznę” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.
W trakcie szczegółowej kontroli policjanci znaleźli w citroenie blisko 20 gramów amfetaminy. 35-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

„Narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do policyjnego laboratorium, a podejrzewany zatrzymany. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie mu zarzutu niezatrzymania się do kontroli i posiadania narkotyków. Dodatkowo okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę, bo miał cofnięte uprawnienia. Odpowie on również za szereg wykroczeń drogowych. Została mu również pobrana krew na obecność narkotyków” – mówi Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.
35-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Musi się on również liczyć się z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu prokurator zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór.

Źródło KPP Brzeg i www.brzeg24.pl

615
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego fordem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.