Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali kierującego z bmw, który miał zaniżony licznik o 90 000 km.

Policjanci z krapkowickiej grupy „SPEED” ukrócili niebezpieczną jazdę kierowcy bmw. 38-letni mieszkaniec powiatu opolskiego przekroczył

Policjanci z grupy „SPEED" zatrzymali kierującego z bmw, który miał zaniżony licznik o 90 000 km.

Policjanci z krapkowickiej grupy „SPEED” ukrócili niebezpieczną jazdę kierowcy bmw. 38-letni mieszkaniec powiatu opolskiego przekroczył dopuszczalną prędkość. Dodatkowo, stan licznika jego pojazdu okazał się zaniżony o ponad 90 000 przebytych kilometrów. Przypominamy – ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej bmw, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w miejscowości Steblów. Funkcjonariusze podczas kontroli zauważyli, że wskazania drogomierza nie są zgodne z danymi zawartymi w policyjnych bazach danych.

Po zweryfikowaniu nieprawidłowości okazało się, że licznik w bmw został ,,przekręcony” o ponad 90 000 kilometrów. Kierowca kontrolowanego pojazdu nie potrafił wyjaśnić dlaczego jego wskazania są nieprawidłowe. Policjanci z Krapkowic wyjaśniają teraz okoliczności w jakich doszło do zmiany wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że jakakolwiek ingerencja we wskazania licznika samochodowego jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która cofa licznik, jak i osoba która zleca wykonanie takiej usługi.

Informujemy, że każdy może sam sprawdzić stan licznika z ostatniego badania technicznego pojazdu, którego jest się właścicielem lub posiadaczem korzystając z usługi ,,Mój Pojazd”:

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd

Jeżeli mamy zamiar kupić używany pojazd, można także sprawdzić informacje, które podaje jego właściciel korzystając z bezpłatnej usługi online – ,,Historia Pojazdu”.

Źródło KPP Krapkowice

3361
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W niedziele 2 października po godzinie 16:00 strażacy dostali wezwanie na osiedle przy ul. Koszyka w Opolu, do drzewa, które spadło na

Z ostatniej chwili

W niedzielę 2 października o godzinie 9:30 doszło do wypadku na DW 423 w lesie pomiędzy Chorulą i Kątami Opolskimi.

Z ostatniej chwili

W sobotę 1 października o godzinie 12:20 do słuzb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja-Reymonta w Opolu.

Wiadomości

W piątek 30 września w godzinach wieczornych opolskie służby ratunkowe dostały zgłoszenie z nr alarmowego do wypadku na skrzyżowaniu ulic