Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjant po służbie udzielił pierwszej pomocy uczestniczce wypadku.

83-letni kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył volkswagena.

Policjant udzielił pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

83-letni kierujący fiatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył volkswagena.

Na zdarzenie drogowe najechał policjant strzeleckiej drogówki, będący w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz udzielił pierwszej pomocy pasażerce fiata, która doznała urazu głowy. Zabezpieczył również miejsce zdarzenia, a po przyjeździe służb alarmowych przekazał najważniejsze ustalenia. Pamiętajcie, będąc świadkiem kolizji lub wypadku nigdy nie bądźcie obojętni. Od waszej reakcji może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet życie. Czasem wystarczy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

7 października, około godz. 13:00 na ul. Opolskiej w Zawadzkiem doszło do zderzenia się dwóch osobówek. 83-letni kierowca fiata nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył w tył volkswagena, którym kierował 63-latek. Na kolizję najechał policjant strzeleckiej komendy, będący w czasie wolnym od służby.

Mundurowy bez wahania podjął pierwsze czynności na drodze. Funkcjonariusz udzielił pierwszej pomocy 84-letniej pasażerce fiata, która skarżyła się ból i zawroty głowy. Policjant ustalił, że kobieta straciła przytomność, a następnie usztywnił jej kręgosłup, by zapobiec dalszym urazom. Zabezpieczył również miejsce zdarzenia, a po przyjeździe służb przekazał im najważniejsze ustalenia. Dalszą obsługą kolizji zajęli się policjanci drogówki, z którymi mundurowy pracuje na co dzień.

84-letnia pasażerka z uwagi na obrażenia została przetransportowana do szpitala. Wobec kierowcy fiata skierowano wniosek o wykonanie badań lekarskich, które pozwolą stwierdzić jego zdolność do kierowania pojazdami.

Pamiętajcie o tym, aby będąc świadkiem zdarzenia drogowego nigdy nie pozostawać obojętnym. Pozornie niewielkie uszkodzenia pojazdu wcale nie świadczą o tym, że czyjeś życie lub zdrowie nie jest zagrożone. Od naszej reakcji może zależeć los drugiego człowieka. Jeśli nie widzicie na miejscu zdarzenia obecnych służb alarmowych zatrzymajcie się i sprawdźcie czy nikt z uczestników zdarzenia nie potrzebuje pomocy. Poinformujcie również służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

998
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godzinie 13:47 do dyżurnego policji w Ozimku wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zawada.

Z ostatniej chwili

W czwartek 8 grudnia o godzinie 13:50 wpłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o pożarze samochodu na ul.Sołtysów w Opolu.

Wiadomości

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło Nysie.

Wiadomości

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 61-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.