Connect with us

Hi, what are you looking for?

Z ostatniej chwili

Policjant po służbie zatrzymał 70-letniego nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego.

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego

Policjant po służbie zatrzymał 70-letniego nietrzeźwego sprawcę zdarzenia drogowego.

Policjantem jest się całą dobę, udowodnił to funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu. Wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który doprowadził do zdarzenia drogowego i próbował odjechać z miejsca. Okazało się, że nie był to jego pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko pod działaniem alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W służbie czy poza nią, policjantem jest się przez całą dobę. Funkcjonariusz z Komisariatu w Kietrzu w dniu wolnym wraz z innym świadkiem zatrzymali nietrzeźwego 70-letniego mężczyznę, który doprowadził do zdarzenia drogowego i próbował uciec. Policjant obezwładnił mężczyznę, a następnie zabrał mu kluczyki.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 70-latek kierując fordem uderzył w poprzedzający go samochód osobowy renault, którym kierowała kobieta. Mężczyzna był w takim stanie, że nie potrafił logicznie policjantom wytłumaczyć tego co się stało. W wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że to nie jest pierwszy raz kiedy mężczyzna wsiadł za kółko pod działaniem alkoholu.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. W zdarzeniu na szczęście nikomu nic się nie stało, a ucierpiały tylko samochody. Wzorowa postawa policjanta oraz świadka, który mu pomógł przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu niebezpiecznego kierowcy. Swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

Zródło KPP Głubczyce

1533
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odmówili wjazdu Brytyjczykowi, którego paszport był zniszczony.

Wiadomości

Przyjechała z pomocą do swojego kolegi, który samochodem wpadła do rowu. Zapomniała o tym, że chwilę wcześniej spożywała alkohol.

Wiadomości

Prezentujemy policjantów z Opolszczyzny odznaczonych medalami im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja.

Wiadomości

Głubczyccy policjanci zostali powiadomieni o zaginionej kobiecie na terenie przygranicznym.