Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 23-latka ,który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h.

W piątkowe popołudnie mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h.

Policjanci z grupy "SPEED" zatrzymali 23-latka ,który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h.

W piątkowe popołudnie mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 122 km/h.

23-latek został ukarany wysokim mandatem, a jego prawo jazdy zatrzymane. Z kolei w niedzielę policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali 38-letniego kierowcę forda, który był poszukiwany. Ich uwagę zwrócił pasażer trzymający nogi na desce rozdzielczej pojazdu.

Policjanci ruchu drogowego każdego dnia dbają o nasze bezpieczeństwo. Patrolują ulice naszego powiatu, sprawdzają stan trzeźwości kierujących i czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają obowiązujących przepisów. Między innymi sprawdzają, czy zmotoryzowani użytkownicy dróg przestrzegają ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość niezmiennie plasuje się w czołówce przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego dla osób, które zbyt szybko jeżdżą nie ma taryfy ulgowej.

W piątkowe popołudnie przekonał się o tym 23-letni mieszkaniec naszego miasta, którego mundurowi zatrzymali do kontroli na Alei Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu. W obszarze zabudowanym na obowiązującej „siedemdziesiątce” młody mężczyzna pędził swoim citroenem z prędkością 122 km/h. Efekt takiej jazdy mógł być tylko jeden – zatrzymane prawo jazdy, mandat w kwocie 1 500 złotych i 13 punktów karnych dopisanych na konto kierowcy.

Policjanci z drogówki zwracają uwagę nie tylko na zachowania kierujących, ale również pasażerów, którzy z nimi podróżują. Ubiegłej niedzieli funkcjonariusze wchodzący w skład grupy „Speed” zauważyli osobowego forda, w którym nastoletni pasażer miał nogi oparte na desce rozdzielczej pojazdu. Takie zachowanie samo w sobie nie stanowi wykroczenia, jednak w trosce o bezpieczeństwo policjanci chcieli zwrócić uwagę, że podczas gwałtownego hamowania, czy zdarzenia drogowego może skutkować odniesieniem obrażeń. Zatrzymali więc pojazd do kontroli.

Okazało się, że 38-letni kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez strzelecki sąd. 38-latek miał do odbycia karę pozbawienia wolności lub wpłatę grzywny. Poszukiwany uiścił grzywnę w wysokości 4 000 złotych, natomiast za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa został ukarany mandatem.

Źródło KPP Kędzierzyn Koźle

2828
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 28 listopada po godzinie 17:00 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku na DK45 na trasie Opole-Racibórz w miejscowości

Wiadomości

25 listopada do kozielskiego komisariatu przyjechał 26-letni kierowca volkswagena. Mundurowi podjęli czynności wobec mężczyzny, gdyż ten

Wiadomości

Kędzierzyńsko-kozielski dyżurny odebrał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku. Jako pierwsi na miejsce pożaru przyjechali policjanci.

Wiadomości

Zatrzymany chwilę po tym jak wtargnął na plebanię i zniszczył przedmioty, które tam się znajdowały.