Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku.

Policjanci ze Strzelec Opolskich wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł mężczyzna.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku.

Policjanci ze Strzelec Opolskich wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku poniesionych obrażeń na miejscu zmarł mężczyzna.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych i rowerzystów, o zachowanie ostrożności na drodze. To właśnie oni, niechronieni uczestnicy ruchu, są najbardziej narażeni na skutki udziału w zdarzeniach drogowych.

31 sierpnia, kilkanaście minut po godzinie 14:00 na ulicy Krakowskiej w Strzelcach Opolskich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, starszy mężczyzna znajdujący się w rejonie przejścia dla pieszych dostał się pod samochód ciężarowy. W wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalają w jaki sposób mężczyzna znalazł się na jezdni. Na ten moment nieznana jest także jego tożsamość. 26 – letni kierujący ciężarowym renault był trzeźwy.

Na tym odcinku DK 94 przez kilka godzin wystąpiły utrudnienia w ruchu. Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych i rowerzystów, o zachowanie ostrożności na drodze. Przypominamy, że rowerzysta chcący przekroczyć przejście dla pieszych zobowiązany jest zejść z roweru i przeprowadzić go po przejściu. Wyjątkiem jest sytuacja gdy obok przejścia dla pieszych jest wydzielony i odpowiednio oznakowany znakami przejazd dla rowerzystów. Wówczas osoba jadąca jednośladem nie musi zsiadać z roweru i może przez nie przejechać. Pamiętajmy także, że choć pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, to nie zwalnia go od zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i korzystania z przejścia.

Źródło KPP Strzelce Opolskie

4495
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 16:14 służby ratunkowe dostały wezwanie od operatora nr alarmowego 112 o zderzenie osobówki

Z ostatniej chwili

We wtorek 3 października o godzinie 14:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Alei Przyjaźni w Opolu.

Z ostatniej chwili

Podczas służby nigdy nie wiadomo, z jakimi zadaniami przyjdzie się nam mierzyć. Policjanci doprowadzali do komendy osobę poszukiwaną

Wiadomości

Blisko 200 gramów narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Brzegu. Zatrzymani do sprawy to 28-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna.