Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia przez ciężarówkę 70-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Brzegu.(Zdjęcia)

Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności potrącenia 70-latki na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami ciała została

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia przez ciężarówkę 70-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych w Brzegu.(Zdjęcia)

Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności potrącenia 70-latki na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujmy się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania, a kiedy jesteśmy zmęczeni zróbmy przerwę i w dalszą drogę ruszajmy dopiero wówczas, gdy czujemy się wypoczęci. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą na drodze.

8 czerwca na ul. Towarowej w Brzegu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Tuż po godzinie 14.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 56-letni kierowca ciężarowego mercedesa potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 70-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków. Zadaniem funkcjonariuszy teraz jest szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić przerwę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Przypominamy również o szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania. W trosce o swoje i innych bezpieczeństwo przestrzegajmy przepisy drogowe i szanujmy wzajemnie swoje prawa.

Źródło KPP w Brzegu

1270
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

Komendant Miejski Policji w Opolu – mł. insp. Rafał Drozdowski powierzył obowiązki nowym komendantom i zastępcom w jednostkach Policji

Wiadomości

Wczoraj (1. lutego), około godz. 18:35 do służb wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnej woni gazu w jednym z budynków przy ul. Cegielnianej

Wiadomości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów pracy funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Z ostatniej chwili

W środę 1 lutego o godzinie 13:56 do służb ratunkowych wypłynęło zgłoszenie z nr alarmowego 112 o wypadku w miejscowości Chrząstowice.