Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci uratowali młodego łabędzia.(Wideo)

Każda policyjna interwencja jest inna. Przekonali się o tym namysłowscy funkcjonariusze, którzy w sobotę zaopiekowali się rannym, młodym

Policjanci uratowali młodego łabędzia.(Wideo)

Każda policyjna interwencja jest inna. Przekonali się o tym namysłowscy funkcjonariusze, którzy w sobotę zaopiekowali się rannym, młodym łabędziem.

Z uwagi na obrażenia, zwierzę trafiło do gabinetu weterynaryjnego.

Niecodziennej interwencji podjęli się namysłowscy policjanci w sobotę. O pomoc funkcjonariuszy poprosił mężczyzna, który zauważył rannego łabędzia, a sam bał się podejść. Zwierzę leżało niedaleko głównej drogi i nie było w stanie samodzielnie się poruszać

Nie wiadomo, ile czasu ptak leżał na trawie czekając na pomoc. Wiadomo natomiast że zwierzę było ranne, a łabędź znajduje się w Polsce pod ochroną. Policjanci postanowili zaopiekować się młodym łabędziem. Przewieźli go do weterynarza, gdzie lekarz, po wstępnym rozpoznaniu, stwierdził uszkodzenia obu kończyn dolnych i obrażenia wewnętrzne w wyniku porażenia prądem.

Prawdopodobnie zwierzę podczas lotu uderzyło o napowietrzne linie energetyczne, po czym upadło na ziemię raniąc obie nogi i skrzydła. Najbliższe dni pokażą czy uda się go uratować.

Warto wiedzieć, że ptaki te mają dobrą pamięć i według specjalistów doskonale wiedzą, kto w przeszłości zrobił im krzywdę, a kto traktował je dobrze i otoczył opieką.

Źródło KPP Namysłów

391
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

Dzięki czujności poszkodowanego, podejrzany o kradzież mężczyzna usłyszał zarzuty.

Z ostatniej chwili

W czwartek 29 września około godz. 9:30 w okolicy Strzelec Opolskich doszło do wypadku autobusu z ciężarówką na 278 km kierunek Katowice.

Z ostatniej chwili

W środę 28 września około godziny 15:40 służby ratunkowe dostały wezwanie do wypadku w miejscowości Kup koło Opola.

Wiadomości

Policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali dwa poważne wykroczenia kierującego renaultem, a wszystko to na dystansie niespełna 300 metrów.