Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci uczestniczą w edukacji najmłodszych mieszkańców.

Wrzesień już za nami. To miesiąc kiedy policjanci odwiedzali dzieci w szkołach i przedszkolach. Wtedy w szczególny sposób dbamy o to, aby

Policjanci uczestniczą w edukacji najmłodszych mieszkańców.

Wrzesień już za nami. To miesiąc kiedy policjanci odwiedzali dzieci w szkołach i przedszkolach. Wtedy w szczególny sposób dbamy o to, aby spędzić czas z najmłodszymi i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

W ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” dzielnicowi z Brzegu wspólnie z kolegami z Grodkowa, Lewina Brzeskiego i Skarbimierza-Osiedle przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań z pierwszakami i przedszkolakami.

Jak zadbać o siebie przez cały rok szkolny? Jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły? Jak unikać niebezpiecznych zabaw w czasie wolnym? To tylko kilka z pytań, na które dzieci poznają odpowiedzi podczas spotkań z policjantami. We wrześniu zadbaliśmy o to, aby najmłodsi poznali podstawowe zasady dotyczące pieszych, korzystania z przejść i znajomości sygnalizacji świetlnej. Podczas kilkudziesięciu spotkań z najmłodszymi były poważne rozmowy, ważne pytania i wiele radosnych chwil.

Kiedy policjanci odwiedzają dzieci, oprócz wspólnej nauki, jest także wiele atrakcji. Największą z nich zawsze jest radiowóz, który ma kolorowe światła i głośne sygnały. Dzieci uwielbiają poczuć się jak prawdziwi policjanci kiedy wsiadają za kierownicę radiowozu. Zawsze też pytają o kajdanki i są ciekawe jak się ich używa. Z zainteresowaniem słuchają jak wygląda służba w granatowym mundurze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Wrześniowe działania w ramach „Bezpiecznej drogi do szkoły” dobiegły już końca. Jednak nie zapominamy o dzieciach i na pewno jeszcze nie raz w tym roku szkolnym policjanci z Brzegu, Grodkowa, Lewina Brzeskiego i Skarbimierza-Osiedle odwiedzą najmłodszych.

Źródło KPP Brzeg

434
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Wiadomości

W piątek 25 listopada o godzinie 22:15 dwa zastępy z JRG Krapkowice oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Krępnej zostały zadysponowane

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada około godziny 13:50 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego na 273 km A4 w kierunku Katowic.

Z ostatniej chwili

W sobotę, 26 listopada rano w Pisarzowicach w powiecie krapkowickim zderzył bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

Z ostatniej chwili

W sobotę 26 listopada po godzinie 22:00 do służby ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku DK 46 w pobliżu miejscowości Ścibórz.