Connect with us

Hi, what are you looking for?

Wiadomości

Policjanci odnaleźli 74 -letnią kobietę, która zgubiła się na mokradłach.

Krapkowiccy policjanci uratowali kobietę, która zgubiła się na podmokłym terenie w pobliżu Odry.

Policjanci odnaleźli 74 -letnią kobietę, która zgubiła się na mokradłach.

Krapkowiccy policjanci uratowali kobietę, która zgubiła się na podmokłym terenie w pobliżu Odry.

74-latka wracając do domu chciała skorzystać ze skrótu. W pewnym momencie straciła orientację w terenie. Szukając właściwej drogi weszła na tereny bagienne, tam ugrzęzła i nie potrafiła wyjść o własnych siłach. Już niespełna godzinę po otrzymanie zgłoszenia, dzięki funkcjonariuszom, mieszkanka Krapkowic była już bezpieczna.

7 wrzesnia, tuż po godzinie 13:00, do Oficera Dyżurnego krapkowickiej komendy zadzwoniła zrozpaczona kobieta z prośbą o pomoc. Z jej relacji wynikało, że wracając z miejscowości Gwoździce, chciała pójść do domu w Krapkowicach skrótami. Szła wzdłuż rzeki Odry i w pewnym momencie straciła orientację w terenie. Kobieta oświadczyła, że wokół widzi tylko wysokie zarośla i nie może określić żadnego charakterystycznego punktu. Przekazała też, że wcześniej porzuciła rower, który ugrzązł w bagnie i próbowała iść dalej ale nie ma już siły.

Funkcjonariusz natychmiast w okolicę miejsca, z którego kobieta wyruszyła skierował policyjny patrol. Dyżurny cały czas prowadził rozmowę telefoniczną z kobietą, podczas której próbował ustalić jak najwięcej szczegółów dotyczących miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Policjanci do pomocy w zlokalizowaniu mieszkanki Krapkowic, postanowili użyć sygnałów dźwiękowych radiowozu. Oficer Dyżurny w tym samym czasie przekazał kobiecie, że gdy tylko usłyszy dźwięk, ma go o tym poinformować. Ta metoda poskutkowała, dzięki czemu policjanci mogli zawęzić rejon poszukiwań. Od tego miejsca, w którym kobieta zasygnalizowała, że słyszy sygnały, mundurowi przedzierali się przez podmokły i bagienny teren pieszo. Przy tym cały czas nawoływali kobietę, aż do momentu kiedy usłyszeli jej wołanie o pomoc.

Już niespełna godzinę od otrzymania zgłoszenia mundurowi odnaleźli mieszkankę Krapkowic. 74-latka była przemęczona i bardzo wystraszona, ale na szczęście niż złego się jej nie stało. Nie potrzebowała też pomocy medycznej. Krapkowiccy funkcjonariusze przewieźli ją do domu. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki szybkiej i skutecznej pomocy policjantów udało się uniknąć tragedii.

Zródło KPP Krapkowice

1049
Advertisement
Advertisement

Może Ci się spodobać

Z ostatniej chwili

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 18:02 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty w Krzanowicach na ulicy Wakacyjnej.

Wiadomości

Dzielnicowa z Namysłowa wracała ze swoją rodziną do domu. Było już ciemno, a trasa była zaśnieżona.

Wiadomości

Kradzież, kradzież z włamaniem czy kierowanie pod wpływem alkoholu - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola.

Z ostatniej chwili

W niedzielę 3 grudnia o godzinie 15:20 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o wypadku na obwodnicy Niemodlina na DK46 na wysokości